börjar beredningen av ett handlingsprogram mot människohandel redan i januari.
Justitieminister Anna -Maja Henriksson (SFP)
18
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Minne hän on unohtanut pakkoruotsinkirjoitukset
- Anonyymi
Människohandeln har blivit synligare i Finland,fler som utnyttjas identifieras.
I fjol antogs ett rekordantal offer för människohandel i hjälpsystemet för människohandelsoffer.- Anonyymi
Människohandel har varit mycket känsligt att diskutera, sådant har vi inte i Finland sägs det.
Anna Maja koettaa unohtaa yhteydet okkultistisiin rotuanarkisteihin.
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/undefined/ea4710a6-94a9-47a9-b2df-f5c9d5fcb308- Anonyymi
Vad är det för vits att länka till en artikel som är enbart för prenumeranter ?
Anonyymi kirjoitti:
Vad är det för vits att länka till en artikel som är enbart för prenumeranter ?
rupriikkeni hjälppaa jo kummast
- Anonyymi
räkäpää kirjoitti:
rupriikkeni hjälppaa jo kummast
Älä taas niin kauheesti sählää, rauhoitu.
Anonyymi kirjoitti:
Älä taas niin kauheesti sählää, rauhoitu.
Moon maanis-depressiivinen.
Teidän täytyy vaan ymmärtää :-)
- Anonyymi
Henriksson laukkaa alati Li Aderssonin ovella, hinku on kova: Milloin opetusministeri alkaa alkaa tekemään töitä, pakollisen ruotsin pakkokirjoitusten eteen. Se on kirjoitettu jo edellisen hallitusohjeman sivuille.
- Anonyymi
Suomenruotsalisuus ja onellisuus perustuu Peppiin ja Muumilaaksoon, sellaista se
- Anonyymi
Fennornas liv består av avundsjuka och illvilja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Fennornas liv består av avundsjuka och illvilja.
De lider av sin dåliga gener, månne.
- Anonyymi
Hoppas att kvinnorna i nya regeringen kan avgöra detta sak ordentligt.
- Anonyymi
Tyvärr kom den här coronakrisen där emellan.
- Anonyymi
Epäilen henkilön motiiveja, missä rkp niin siellä jonkin sortin vilunki oman heimon eduksi (valtaväestön haitaksi). Näyttöä tästä on huru mycket.
- Anonyymi
Näytöt esiin sitten? Ei taida löytyä?
- Anonyymi
Koronaviruset tar hand om detta problem också.
- Anonyymi
Mikaela Nylanter.
"Tässä ei ole kyse pelkästä kouluaineesta, vaan maan kaksikielisyyden perustasta. Suomen ruotsinkielinen väestö on täysin riippuvainen kouluruotsin asemasta pakollisena kielenä."
Finlandssvenskar oroade över svenskans framtid – "En kollektiv sorg har lagt sig över Svenskfinland" ja muuminlaaksoon.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2691637Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle371512- 961316
- 181300
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan61217Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?101037Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86950Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.66925T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest43901- 32890