Uutisissa tänään:
https://yle.fi/uutiset/3-11160123
Syyttäjän mukaan 22-vuotiaan miehen tarkoituksena oli iskeä uudenvuodenaattona 2018 väkijoukkoon, jossa on paljon ulkomaalaisia ja muslimeja.
Tämä on tietenkin valeuutinen. Hyvä esimerkki YLE:n propagandasta.
Ja vaikka olisi tottakin, niin muslimien syytä kaikki. Provosoivat rehellisen hyvän suomalaisen rikollisiin ajatuksiin.
https://yle.fi/uutiset/3-11160123
Syyttäjän mukaan 22-vuotiaan miehen tarkoituksena oli iskeä uudenvuodenaattona 2018 väkijoukkoon, jossa on paljon ulkomaalaisia ja muslimeja.
Tämä on tietenkin valeuutinen. Hyvä esimerkki YLE:n propagandasta.
Ja vaikka olisi tottakin, niin muslimien syytä kaikki. Provosoivat rehellisen hyvän suomalaisen rikollisiin ajatuksiin.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Venäjänkielinen. Onko Tiltu?
Venäjänkielinen. Tiltu?
Persujen liittolainen ainakin.
Latvian lahja?
ekren porukkaa?
Voi olla SD:n jengiä. Nehän tykkää viipottaa täällä veljespuolueensa persujen kanssa.
Ei voi kuin ihmetellä, mitähän näillä toistuvilla sekoiluilla palstalla mahdetaan oikein hakea ?
Totuuden löytymistä. Mikä on varmaan sinulle vierasta?
Tuo oli kyllä hyvä - sinulta 🤣🤣🤣
Vai totuutta noilla jutuillasi olet etsimässä 🤣🤣🤣
Tiedoksesi - kovin kaukana olet "unelmastasi", ja ihan itse aiheutettuna 🤣🤣🤣
Taidat itse olla sekaisin, koska et huomaa uutisen yhteyttä perussuomalaisiin.
Halla-Aho on nimittäin toistuvasti varoitellut terrorista ja pommi-iskuista.
Joten kyllä tuo uutinen liittyy perussuomalaisiin. (Ei tosin sillä tavalla kuin perussuomalaiset haluaisivat.)
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
taas jäi tältä höhlältä aloituksen linkki lukematta, kun tuli tänne kommentoimaan mitään tietämättömänä ja mitään mistään ymmärtämättömänä.
mutta se ei ole mitää uutta tältä addiktilta, joka väittää ettei ole persu eikä kuulu kirkkoonkaan, silti öyhöttää täällä juuri niin kuin luolamies ajan tietotason omaava peruspersu.
joo joo, eihän tämä mitenkään liity persuihin, on ihan muuten vaan natsimielinen heppu.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/92bff233-4a94-438c-9871-09845b205714
😣😏🙄
Totuus persuista on jo nyt kaikkien nähtävillä.
Tyhmänylpeät persut eivät vaan halua ajatella sitä.
Heille PS on ideaali puolue, joka tekee haaveista totta.
Sinäkin mietit kaikenaikaa persuja :D
On se vaikeaa kun PS vaan on paras.
Ei kukaan jaksa mitään vihervasen-inisijää miettiä. Niin typeriä ovat.
PS on järkeä ja sen todistat sinäkin.
PS on parasta ykkösluokkaa.
Mitä vähemmän tietää, sitä enemmän luulee ymmärtävänsä. Kansallismieliset/äärioikeistolaiset puoleet käytännössä ovat (osa ihan avoimesti) venäjän viides kolonna.
Niiden tavoitteet tukevat suoraan/epäsuoraan venäjän avoimia pyrkimyksiä 1) saada vähintäänkin vaikutusvalta lähialueisiin tai saada tsaarin ajan rajat takaisin 2) hajottaa EU:ta, 3) tehdä Natosta heikko, estää laajentuminen , 4) lisätä EU-maiden sisäistä hajaannusta ja 5 horjuttaa läntisiä liberaalia demokratiaa. Näitä on aika vaikea kiistää. Jos kiistää, on Pietarin trolli.
Perussuomalaisten politiikka pelaa putinin maaliin. Osa teistä ei ymmärrä sitä, osa ymmärtää ja jakaa käytännössä Vähintäänkin osan venäjän arvoista. Olette pettureita, valmistelette uutta suomettumista, paluuta Venäjän syvään otteeseen.
Käykääpä kuuntelemassa politiikka radion jakso cyberuhista. Kukaan ei mainitse (ei saa) Venäjää nimeltä tunnin lähetyksessä. Niikko kiertelee siellä kuin 70-luvulla. Olen tutkinut tutkinut itsekin suomettumista.
Pommimies tulee samasta suunnasta mitä Ruotsin pommittajat eli Itä-blogista.
Samanlainen eriväristen vihaaja kuin meidän Persut.
Vieraileva persu kävi täällä.
Aika huolestuttava ketju, eikä kyllä persujen osalta . . . silakat alkavat muistuttaa huolestuttavasti natseja.
Perussuomalaista politiikkaa käytännössä. Onneksi persut aina epäonnistuvat kaikessa.
Näinkö se alkaa, se Mestarin ennustus tulvasta?
Peräkammarin persu savosta kuulemma on.Persut on maksaneet siitä.saadaan kaaos aikaiseksi.Laskivat väärin kun vaaleja ei tullutkaan.Eikä tyhmä savolainen luopunut yrityksestään,
Liittolaispersu Latviasta. Kaikkiasaatanoitatäälläpyörii.
Kuten huomaat, kaikkien huulilla on PerusSuomalaiset!
Sinunkin.
Mainio juttu. Tosin gallupit kertoo samaa. PS on suosituin!
Kaikki puhuvat nykyään asiasta. Sinä minä hän, me te he.
"Syyttäjän mukaan 22-vuotiaan miehen tarkoituksena oli iskeä uudenvuodenaattona 2018 väkijoukkoon, jossa on paljon ulkomaalaisia ja muslimeja."
Onko demla tehnyt siis jotakin etnistä profilointia jonka piti olla kiellettyä?