Soini fanittaa sossuhallitusta. Vaatii vihervasemmisto fillarikommarihallitukselle työrauhaa.

Anonyymi

Miksihän? No tietenkin siksi, että tietää, että jos vaalit pidettäisiin nyt, persut muodostasi hallituksen ja Halla-ahosta tulisi pääministeri. Mikä sen suurempi kateuden aihe voi sutkille olla kuin se, että pettämästään puolueesta tulisikin pääministeripuolue. Jusulan sutkauksia päästelevästä sutkista ei ollut tosipaikan tullen kuin takiaiseksi Sipilän mersuun. Leikki ulkoministeriä vielä silloinkin kun hallitus oli eronnut. Äärioikeistolaisesta lakkorikkureita ihailevasta EK'n juksupojatsa on keskeytynyt puhdasverinen vihervasemisto fillarikommarifani. Nyt kannataa Arhinmäen, Kontulan ja Andersonnin olla varovainen.

7

69

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikös Soini ole muuten työllistynyt tämän kirjaprojektinsa kanssa eli sopurahat on keskeytettävä välittömästi

    • Anonyymi

      Ei hän ole itse työllistynyt vaan Jusula tai jolu muu on sen kirjoittanut teoksen. Soini on Jusulan tunteiden oivallinen tulkki. Siitä hyvästä Jusula sai avata Soinin kunniankukkuloilla mm. auton- ja eduskunnanovia. Kyseessä ei ole itseasiassa edes kirja vaan pamfletti. Ei kai kukaan pidä väljästi kirjoitettua 100 sivun kyhäilemää kirjana, korkeintaan runoilijat, vaan itsensä omahyväisenä puhdistuksena . Mutta kyseessä ei ollut edes runoteos, vaan minä, minä poika persen pyyhe pefletti.

      • Anonyymi

        Niin mutta siitä tekeleestä on maksettu rahaaaaa sen sisältö ei kiinnosta ketään


    • Anonyymi

      Myönteistä palautetta on Soinin kirjassa perussuomalaisille. Puolue menee eri suuntaan kun Soinin aikoina. Nykyisin liian äärioikealle, ei kunnioiteta jakamatonta ihmisarvoa.
      Soini kirjoitti hyvän kirjan jossa perussuomalaisia arvostetaan ihan niin kuin muitakin puolueita. Onko nyt niin että persujen on vaikea ottaa vastaan mitään hyvää, mitä heistä sanotaan, kun se tulee toisin ajattelevailta ihmiseltä.
      Se perussuomalaisilla on väärin, että heidän sisäisillä somekanavillaan levitetään virheellistä tietoa maahanmuuttajien saamista sosiaalituista ja ihmiset jotka ei ota asioista selvää uskovat kaiken soopan.

      • Anonyymi

        Niin nyt puolueessa kunnioitetaan suomalaisten ihmsiarvoa voiko mikään muu puolue kuin ps väittää tekevänsä niin


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Niin nyt puolueessa kunnioitetaan suomalaisten ihmsiarvoa voiko mikään muu puolue kuin ps väittää tekevänsä niin

        Eipä taida persut kunnioittaa ihmisarvoa.
        Rasismin takia on siniset siitä puolueesta lähteneet. Siniset on ihmisarvoinen puolue jossa jakamaton ihmisarvo kuuluu kaikille. Siihen ei persut yllä.


    • Anonyymi

      Soini ei halua samasta ovesta sisään astua Latva-Lahon kanssa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2175
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      341
      1403
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      94
      1375
    4. 168
      1281
    5. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      68
      1061
    6. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      968
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      929
    8. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      920
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      27
      862
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      839
    Aihe