Perussuomalaisten pahat aavistukset toteutuivat. Al-holista tuotiin kaksi orpoa suomalaislasta Suomeen. Samana päivävä kuoli Tilastokeskuksen mukaan 150 suomalaista. Voiko tämä enää olla sattuma?
Kauhea päivä
Anonyymi
23<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Taijat vittuilla.
Ei vittuile, tyhmä se on.
Sinulta tyypillinen, äärioikeistolainen näkemys.
Tai jospa se oli sarkasmia? Siinä leikiteltiin persujen tyhmyydellä?
Peukutit itseäsi, tyhmä.
Persupelle on siis rekisteröitynyt.
Hmm...
Olisinkin äärioikeistoa, edes oikeistoa, tai persu. Hävettää tuo tyhmyytesi, ihan oikeasti.
Vasurillakin voi olla äärioikeistolaisia näkemyksiä joissain asioissa. Äärilaitojen kohdatessa näkemykset voivat ollla hyvin samankaltaisia.
Ja mikä sinä olet määrittelemään ketään tyhmäksi?
Missä sinä peukkuja täällä näet ? Tyhmä.
Että ihan myötähäpeääkö?
Miten niin "tai persu" ? Sehän on äärioikealla eduskunnassakin natsipuolueena.
Entäpä sinä ? Määrittämään ketään vasuriksi kommariksi tai äärioikeistolaiseksi ?
En määrittele ketään.
Se silakka-antipersun tyhmyys on tässä vuosien varrella käynyt todellakin selväksi. Lisäksi ihan mielettömän riidanhaluinen, mutta niinhän typerykset ovat, varsinkin kun heillä alkaa tulla tunne, että tosiaan ovat tyhmiä. Sen tajuaminen satuttaa ja suututtaa silakka-antipersua ihan silmittömään raivoon. Ei vaan osaa lopettaa ja siksi tekee itsestään entistäkin tyhmemmän.
Halla-aho:
""Meidän ongelmamme ei ole siinä, ettei suurin osa ihmisistä olisi itse asiasta samaa mieltä. Ongelmamme on, että näytämme typeriltä pelleiltä. Näytämme typeriltä pelleiltä niin kauan kuin hyväksymme liikkeemme edustajiksi typeriä pellejä. Näin se vain on."
PERSUILLA HÄTÄ KÄDESSÄ JA TOINEN HOUSUISSA.
https://www.iltalehti.fi/villeranta/a/524e71e2-563a-43fc-a101-51ebbdee29a0
Fanaattisimpien persujen kohdilla tuo osuu aika pitkälti nappiin.
Miksi Persuilla olisi hätä ?
Kun ei tule kuin pari orpolasta enää Suomeen. Toista oli 2015, kun saatiin kymmeniätuhansia turvapaikanhakijoita.
No nyt menee silakka-antipersun raivo koomiseksi 😆 Kohta alkaa nousemaan Putin- ja lahtariketjut kotoksi persuille 😆
Nyt annettava kova komentti: Niisku Niisku Niisku
Niiskuneiti vetää kohta alahuulen nieluunsa ja tukehtuu vitutukseensa.
Kaipaamaan jää viisi lasta ja vaimo.
Koomista raivon purkua 😆
Alkaako valkenemaan oma tyhmyys 😆