Ei päivää, ettei persuskandaalia. https://yle.fi/uutiset/3-11168559
Toholampi: PS-valtuutetulle rahanpesusyyte
Anonyymi
16<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Normitoimintaa persulta. Omat taskut täyteen keinolla millä hyvänsä.
Edes ruotsin rikollisjengeissä ei ole näin paljon rikoksista epäiltyjä ja tuomittuja kuin persuissa!
Sinisten porukaa se on,otappa asiasta parempi selko!
Miksi sitten Perussuomalaisen puolueen puolueen puoluetoimistosta miestä puhutellaan Perussuomalaisten jäseneksi? Etkö edes yrittänyt lukea tuota uutista vai etkö osaa lukea? Vai onko se yksinkertaisesti vain täysin mahdotonta persulle sisäistää että omat ovat tasan samanlaisia rahanahneita paskiaisia poliitikkoina kuin kaikki muutkin?
Ääliö.
Ei sinisillä ole yhtään kunnanvaltuutettua.
On valtuutettuja
Esim Rehti-Arska porissa
Pieni huomautus ja that´s it?
Entäs nämä vasurien eläintenrääkkäys ja ihmissalakuljetus- tai paritustuomiot?
Mitä niistä? Sekö jotenkin puhdistaa persujen toilailut kun joku muukin toilailee?
Oskari ei ole levännyt laakereilla kun peräti neljä miljoonaa euroa on rullannut ja samalla pesty firman tilien kautta. Nää on niin näitä.
Ja yllättäen rahaa on liikkunut Kiinaan. Lieköhän Mika Niikko kaverin tuttavapiirissä....
Ei jumankauta. Joko taas! No huh huh...
Missä persut, siellä myös hillotolppa ja tietysti seteleistä tehty selkäranka. Luulisi edes vähän jo hävettävän, kun joka päivä paljastuu vain lisää huijareita.
Pesikö Niikon ja Välimäen kiinalaista rahaa
Alkaa jatkuvat hillotolpalta ja rahanpesuista kiinni jäämiset näkyä persujen kannatuksessa. Jo pari prosenttia pudonnut ylen edellisestä mittauksesta.