Miksi Old Hat lopetti?

Anonyymi

Terve,

aiemmin Kaivopihan käytävillä aivan valokuvausliikkeen tiimoilla sijaitsi viihtyisä ravintola Old Hat? Todella viihtyisä paikka, siellä tuli käytyä monet mielenkiintoiset keskustelut. Tarjoiltu hyvät, palvelu ystävällistä, sijaintikin keskeinen - siis mikä saattoi mennä pieleen.

Tietääkö kukaan syitä Old Hatin lopettamisen takana, itse jopa epäilisin että tähän liittyisi jotain hiukka "hämärää".

Ja tietääkö kukaan mitään yhtä hauskaa paikkaa jossa tutustua uusiin ihmisiin, pubivisailla ja saada aina niin ystävällistä palvelua!

7

2421

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko tietoa??

    • Anonyymi

      Jos vuokrat nousi kattoon. Noin, kuvainnollisesti.

    • Veikkaisin lopettamisen syyksi, että Old Hatin työntekijöillä oli aikaa olla asiakasystävällisiä ja että se oli auki sellaisinakin aikoina, kun toimitila ei ollut tupaten täynnä.

      Tavallisesti Kaivopihalla pärjäävät anniskelupaikat ovat auki ainoastaan silloin kun humalaiset vyöryvät joukolla keskustaan. Tällöin heitä otetaan anniskelupaikkaan sisään niin monta kuin vain tunkemalla mahtuu, jotta heille saadaan myytyä kullankallista alkoholia sillä vauhdilla kuin henkilökunta sitä vain suinkin saa hanasta ja pullosta ulos laskettua.

      Kiireisyys ja massamyyminen luonnollisesti vaikuttavat henkilökunnan haluun viihdyttää asiakkaitaan hymyllä taikka ystävällisillä toivotuksilla, mutta sinänsä tällaiset viihtyvyystekijät eivät olennaisia olekaan. Kaatumaan asti juopuneet asiakkaat eivät sellaisia ystävällisyyksiä huomaisi tai ainakaan muistaisi enää seuraavana päivänä. Senpä vuoksi humalikkoja ohjataan ja palvellaan pärjäävissä anniskelupaikoissa kuin karjaa, mitä he ainakin käytöksensä puolesta vaikuttavat olevankin.

    • Liikaa homoja.

    • Anonyymi

      Todennäköisesti ne mukavat asiakkaat eivät juoneet tarpeeksi ja tuollaisella paikalla tuskin vuokrat kannattavat pelkkää oleskelumestaa.

    • Anonyymi

      Vuokrasopimus päättyi.

    • Anonyymi

      Ilmasto ahdinko laittoi lopettamaan,persujen syytä🚲

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      27
      3325
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      2469
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      87
      2396
    4. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      107
      2094
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      76
      1673
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      48
      1574
    7. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      26
      1476
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1305
    9. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      128
      1207
    10. Tulipalo viimeyönä

      Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj
      Jämsä
      15
      1136
    Aihe