Ohisalo tekee ohimarssin nimityksessä.
Pelttarin syrjäyttäminen ja Pimiän nimittäminen tekee varmasti kannatuksen laskua.
Pimiän uskottavuus ja huomattavasti alhaisempi pätevyys pelttariin verrattuna (koulutus,työura).
Ohisalo tekee räikeästi politiikkaa joka Haaviston sotkujen kanssa vie 10% pintaan kannatuksen.
Rehellisyys ja suoraselkäisyys on vain puheissa mutta teot puhuu toista kieltä
Pelttarin syrjäyttäminen ja Pimiän nimittäminen tekee varmasti kannatuksen laskua.
Pimiän uskottavuus ja huomattavasti alhaisempi pätevyys pelttariin verrattuna (koulutus,työura).
Ohisalo tekee räikeästi politiikkaa joka Haaviston sotkujen kanssa vie 10% pintaan kannatuksen.
Rehellisyys ja suoraselkäisyys on vain puheissa mutta teot puhuu toista kieltä
Vastaukset 22
Vanhimmat
Ristiriitainen on vihreiden politiikka kun ollaan vallankahvassa.
Periaatteet, joilla ratsastettiin, joutavat nyt romukoppaan...
ristiriitainen politiikka, sitä se on aina ollut:
http://yle.fi/uutiset/2-5807872
ja on, ristiriitaista:
http://yle.fi/uutiset/3-5807872
Täälläkin kun lukee kannattajien avointa tukea ketkuilulle, tietää että todellisuus alkaa paljastua.
Ohisalo ja vihreät ovat luopumassa poliittisista nimityksistä kehittämällä "vihreä sisar -verkoston".
Nuorempana äänestin vihreitä.
Siinä vaiheessa kun Soininvaara jyrättiin ulos, ja täysin kyvytön Sinnemäki valittiin apulaiskaupunginjohtajaksi, loppui usko koko paskaan.
Nykyisin äänestän perussuomalaisia, protestina sille, mitä vihreän liikkeen tulisi olla.
Mutta Sinnemäki oli nainen, eli pätevämpi.
Osmo on ollut pitkään ainoa omilla aivoillaan ajatteleva tyyppi koko Helsingin vihreissä, mutta mediaseksikkyyden nimissä piti se helvetin Sinnemäki sille pallille saada. Ei kysytty pätevyyttä, sopivuutta tai koulutusta, sillä kiima oli niin kova saada mahdollisimman vähän mistään ymmärtävä naisihminen ruoriin, mikä on täysin idioottimaista.
Kaikki virkanimitykset tuolla hallitus tasolla on poliittisia. On todella naivia väittää toista. tietysti se risoo opposition oikeistoa että heidän ehdokas ei kelpaa Ohisalolle, mutta se on fakta että sillä jolle on valta annettu niin hänellä on myös valta käyttää valtaansa. Mikä ministeri se sellainen joo joo tyyppi olisi. Ohisalon sana on laki tuossa nimitys asiassa ja muut pulinat pois. Esim kokoomukselainen ministeri toimisi vastaavassa tilanteessa ihan samanlaisesti kuten Ohisalo toimii nyt, onhan se nähty tässä menneinä vuosikymmeninä. Nyt on kysymys vallasta ja ketkä sitä saa käyttää, ei säälillä ole tuossa pelissä mitään käyttöä. Kyllä tässä maassa on yli puolet kansasta niitä jotka ovat toivonut jo pitkään että oikeisto juntta loppuu, ja palataan plutokratiasta takaisin demokratiaan.
Tästä ei ole kyse, vaan siitä että Vihreät ovat vuosikausia valehdelleet vastustavansa poliittisia virkanimityksiä ja huijanneet ihmiset äänestämään sitä moraalisempana vaihtoehtona.
Kirjoituksesi vahvistaa käsitystä kieroista Vihreistä, jotka ylimielisesti kuvittelevat vain selittelevänsä itsensä ulos tekojensa seurauksista.
Kun kumpikin pääehdokkaista on koulutukseltaan ja kokemukseltaan samalla tasolla, on vaikea päättää kumpi valitaan.
Ei ole ministerille.
Vaan kun ei ole. Valtava ero pätevyydessä. Turha yrittää selittää mustaa valkoiseksi.
Meni jo :D
Kannabiksen laillistamisesta kiikastaa. Antti Pelttari ei ole puolustanut kannabiksen laillistamista. Ohisalon hutiloi huumeiden käytön hyväksyn ässä.
SUPON jätkä olisi ollut parempi, tottakai !!!!!
Hymne:
http://www.youtube.com/watch?v=DTV92wqYjfA
Tottakai!!!
http://fi.wikipedia.org/wiki/Isoveli
Jääkö kansa nyt ilman "Isoveljeä" ?
Kertoo kaiken punavihreistä ja kannabis-olutsalosta. Moraalista ja lupauksista viis.
Checks and balances, mutta ei meillä.
Despootit sanelevat.
Miehille pitää kohta perustaa oma eduskunta, naisilla ja homppeleilla vois olla oma.
Miehet alkais laittaan Suomen asiat kuntoon ja naiset parantais koko maailman, varsinkin Afrikan ja Lähi-Idän.