Nuorisosäätiö sotkut tupailtaan

Eikö ne osaa hävetä. Salpausselän rakentajat takaa löytynee Merisalo.
Vaaliraha sotkut kepussa ei ole viellä tavoiteltu.
Lännen kylän puuhamies ja Ähtärin kaupungilta rahan kuppaus taitaa olla nyt Merisalon agendalla.
Onhan uskonveljiä viellä kelissä jäljellä.
Millä rahalla kaupunki ostais.
767
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kyl täytyy sanoa että sulla viiraa päässä ja pahoin. Hae apua noihin mielenterveys ongelmiin.

Äänestä

Niinhän sitä nesteellä puhuttiin,jotta Tampereen bisnesmies joka omistaa Lännenkylän olisi hieronassa tahattoman kaupungin kanssa kauppaa.
Olihan se Arto Merisalo mersuineen silloinkin paikkeilla kun kaveri Jutila teki vierailun Lännenkylään.

Miljoonien saatavia Nuotisosäätiön hallituksen piikkiin taitaa rosis jo keränneenkin.

Onhan hengen veljiä ähtärin kepussa tänä päivänä vieläkin.
Artsi ja Raikku ovat todella hyvät ystävät...siksipä vaalirahan virtoja onkin hyvä haistella etenkin ähtärin "omalta " kantilta😉😉😉😉

Äänestä
  • Milloinhan Jyväskylässä tutkitaan nuorisosäätiön puuhat kepulien toimet. Olis syytä tutkia jo vuosilta 1986 alkaen, vaajakoskelaiset rak. liikkeet ja hyväveli sukulaisuussuhteet!!!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Milloinhan Jyväskylässä tutkitaan nuorisosäätiön puuhat kepulien toimet. Olis syytä tutkia jo vuosilta 1986 alkaen, vaajakoskelaiset rak. liikkeet ja hyväveli sukulaisuussuhteet!!!

    Seinäjoella yks liikemies osti keskustasta kerrostalotontin 7 milj eurolla ja myi sen saman tontin puolen vuoden päästä nuorisosäätiölle 14 milj eurolla.
    Rikoksen merkit selvät.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Seinäjoella yks liikemies osti keskustasta kerrostalotontin 7 milj eurolla ja myi sen saman tontin puolen vuoden päästä nuorisosäätiölle 14 milj eurolla.
    Rikoksen merkit selvät.

    Eikö toi sellasta kannattavaa kauppaa josta jää viivan alle jotain.

    Äänestä

Korttitalo huojuu. .
Miten ne erikoiset toimintamallit sinne Ähtäriin aina osuu..
Onko niin että sinne osuu ja uppoo..
Niin kuin tuo Soinin kunnankin iglu ja vuodenmaan hiihto keskus liikemies on tietty ähtäriläinen.
Tuossa nesteen vieressä asuu..liekkö vaimo vietnamista vai mistä.Suomeen ei ole päässyt.
Ei ole ainakaan näkynyt, bisnes kiireitä...

Äänestä

Nyt porukalla mikon tupailtaan kyselemään miten tässä näin kävi piti tulla 3miljoonaa voittoa miten voi laskelmat olla noin metsässä???

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eikö ne osaa hävetä. Salpausselän rakentajat takaa löytynee Merisalo.
Vaaliraha sotkut kepussa ei ole viellä tavoiteltu.
Lännen kylän puuhamies ja Ähtärin kaupungilta rahan kuppaus taitaa olla nyt Merisalon agendalla.
Onhan uskonveljiä viellä kelissä jäljellä.
Millä rahalla kaupunki ostais.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu