Jeesus Kristus on sanonut: Rauhan minä jätän teille. Minun rauhani - sen minä annan teille. En minä anna telle niin kuin maailma antaa. Älköön teidän sydämenne olko murheellinen älköönkä peljätkö. "Johannes 14.
Millainen on oikea rauha
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
uskonnottoman rauha ja valo joka tuo oikean tiedon selkeän olon sekä oivallusten ihanan tunteen ...minä tiedän osaan ja taidan
Psa. 73:3-5, 12 "Sillä minussa nousi kateus ylvästelijöitä kohtaan, kun minä näin jumalattomien menestyvän. Sillä he ovat vaivoista vapaat kuolemaansa asti, he ovat voimakkaat ja lihavat. Eivät he koe muitten kuolevaisten tuskia, eikä heitä vaivata niinkuin muita ihmisiä .. Katso, nämä ovat jumalattomat; kuitenkin he elävät ainaisessa rauhassa ja rikastuvat yhäti."
Job. 21:7-9 "Miksi jumalattomat saavat elää, vanheta, jopa voimassa vahvistua? Heidän sukunsa on vankkana heidän edessään, heidän jälkeläisensä heidän silmäinsä alla. Heidän kotinsa ovat rauhassa, kauhuista kaukana; ei satu heihin Jumalan vitsa."- Anonyymi
" Älkää mistään murehtiko, vaan kaikessa saattakaa pyyntönne rukouksella ja anomisella kiitoksen kanssa Jumalalle tiettäväksi. Ja Jumalan RAUHA, joka on kaikkea YMMÄRRYSTÄ YLEMPI, on varjeleva teidän sydämenne ja ajatuksenne Kristuksessa Jeesuksessa." Fil. 4:6-7
- Anonyymi
Rauha tulee siten kun uskonnot häviävät. Sitä ennen ihmiskunta tulee kokemaan kauheita sotia ja luonnonmullistuksia. Jonkinlainen jeesuskin saattaa ilmaantua mutta ei kristinuskon jeesus.
- Anonyymi
Antikristus kyllä tulee jos ei ole jo maanpäällä. Mutta ihminen saa rauhan vain Jeesuksessa Kristuksessa.
uskonto ei ole rauha se on uskonto - mitä kullakin
Anonyymi
Eilen 22:54
Niin kauan kun osoitetaan syy ulkopuolelle ei synny rauhaa. Rauha syntyy omassa mielessä ei ulkopuolella.
Kun oma mieli on rauhan tilassa vain silloin voi olla rauhallisin mielin - kukaan.- Anonyymi
enkelipallo kirjoitti:
uskonto ei ole rauha se on uskonto - mitä kullakin
Anonyymi
Eilen 22:54
Niin kauan kun osoitetaan syy ulkopuolelle ei synny rauhaa. Rauha syntyy omassa mielessä ei ulkopuolella.
Kun oma mieli on rauhan tilassa vain silloin voi olla rauhallisin mielin - kukaan.Oma mieli on ehkä joskus ihmisen mielestä rauhallinen. Jumalan rauha on sellaista, ettei ihmisen aivot tai mielikuvitus riitä sitä ymmärtämään. Vain Kristuksessa elävä uskova ihminen voi tuntea sen.
- Anonyymi
Paavalin kirje filippiiniläisille; älkää varastako noin saatanan paljon.
- Anonyymi
Juutalaisen anomus jeesukselle "älä varasta aasintammaani ja varsaa" sne on ainoita asioita joita minulla on
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422802Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423532574Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta562265- 352194
- 251733
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251629- 471504
- 1001449
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391395Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa641213