Äkillisen ilmaston muutoksen johdosta ja jäätävän tihkusateen aiheuttamana etummaisena ajelleet Ranskalaiset merkit ,Pösöt.Sitikat,Renutit tekivät topin keskelle moottoritietä, mikä ei sinällään ole mitenkään ihmeellistä.
Tästä johtuen jopa Ilmailulaitoksen johtaja työsuhdeautollaan Ladalla ajoivat niiden perään, kohtalokkain seurauksin.
Tästä johtuen jopa Ilmailulaitoksen johtaja työsuhdeautollaan Ladalla ajoivat niiden perään, kohtalokkain seurauksin.
Vastaukset 6
Vanhimmat
En tiedä, mutta ransk. autot ovat aijemmin menettäneet arvoaan nopeammin kuin muut eurooppalaiset. Mistä sitten johtuneekin. Voi olla, että asia ei nykypäivänä ole niin, mutta kuitenkin.
LOL niin mistäkähän johtuu? Jos olet asunut Ranskassa tai Italiassa suomalaisena niin sen tietää miksi...
TYÖKULTTUURI YHTEISKUNTA ovat molemissa maissa aivan uskomattomia...siellä saa luopua kaikesta mihin suomessa on tottunut, joten en yhtään ihmettele autojen laatua-tasoa. Fiat,Rellu, Peugeotti, Alfa-Romeo jne.
Autot tehdään vähän miten sattuu.
Italia Ranska ovat ehkä kivoja lomamaita ja siellä tehdään hyvää ruokaa ja viiniä, mutta siinä se kun puhutaan autojen kestävyydestä!
Niinkuin rallipuolella ja F1:sissä olemme saaneet todeta, kun sitä värkkiä ruetaan tosissaan tekemään niin tulokset puhuu puolestaan....
Saksan ykkösmerkki osoittaa selvää taantumista samoin kuin Saksan talouskin. Laatu ei ole aikoihin vastannut hintaa. Mistä jie halvimmalla osansa ostavat?
Sangen heikkoa juttua vedät.
Sukulaiseni oli liikkeellä tuona aamuna Kotkasta Helsinkiin. Keli oli ollut huono mutta moottoritiellä veti vasenta kaistaa ohi VOLVO ja kovaa. Pari kilometriä eteenpäin, pyryn seasta paljastui valtava autosuma jonka tuo pyörimään lähtenyt volvo oli saanut aikaiseksi. Paniikkijarrutus, havainnointi tiellä makaavasta naisesta (lentänyt autosta ulos), jalka jarrulta, väistöliike, havainto kolosta tuossa sumassa ja läpi että suhahti.
Autona Citroen, että se siitä.
Kyllä se muuten niin on, että Volvo-kuskit ajaa usein aivan liian suurella tilannenopeudella: kuvittelevat ajavansa turvallisella ja hyvällä autolla, mutta ovat täysin väärässä! Volvon ajettavuus ja turvallisuus on jäänyt selkeästi 80-luvulle, joku vaikka Nissan Micra päihittää isot volvot turvallisuudessa ja ajettavuudessa mennen tullen. Myös esim. ajonvakautusjärjestelmää on turha etsiä mistään Volvosta, niitä ei käytännössä ole kuin muutamassa hassussa yksilössä!! Uskomatonta, mutta totta!
Mitähän niitten Volvokuskien mielessä oikein liikkuu, kun eivät ymmärrä ajavansa heikolla autolla?! Turvallisuusriski ovat, sanon minä.