Enhän mä edes tunne sua nainen mutta sun silmissä oli jotain sellaista mitä en ikinä ole kokenut. Haluaisin vain katsoa sua silmiin.
Se meidän välinen katse ajoi minut tänne
Anonyymi
721195
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 72
Vanhimmat
samoin kävi, en tunne koko miestä ja muutenkin oltais mahdoton yhtälö, mutta mutta sydämessä syttyi liekki
Tää on joku miehen tekemä feikki käyttäjä. Herätkää jo!
Olen nainen, eikä ole muita nikkejä tai profiileja..
eikä ole muita miehiäkään tällä hetkellä mielessä kuin yks,itseäni reilusti vanhempi <3
Voi sitä onnellista, joka tuollaiseen mieheen ihastuu.
Just joo, kuka näitä uskoisi.
Eihän tätä tarvitse uskoa mutta näin siinä kävi.
Samoin ajatuksin eräästä miehestä. Voisin vaan katsella häntä silmiin. Ihastuin häneen todella paljon.
Kuka mies?
Samoin. 😊 Vaikka vähän ujo olenkin, keskustelumme olivat mielenkiintoisia, kun lukitsit minut paikalleen, katseella.
Keskustelua olisi ollut kiva jatkaa vaikka muissa merkeissä.
Milloin olet ne silmät viimeksi nähnyt?
Reilu viikko takaperin.
Missä näit?
Sitä en paljasta mutta hän oli töissä silloin.
Yksi katse yllätti minutkin. Se tuntui sähköiskulta ja olo oli sen jälkeen samanlainen, hiukan epäuskoinen:" Mitä hittoa just tapahtui?" En tiedä, mitä meidän välillä on. Ehkä ei mitään. Ehkä jotain fyysistä vetoa.
Ehkä ootte sielunkumppanit
Hups piti laittaa toi aloituksen tekijälle mut meni väärää tai voihan se sopii tohonki
Nää on vähän sellaisia lässynlässyn juttuja, jotka ei herätä mitään hyviä tunteita.
Miksi pitää kommentoida tai lukea jos et pidä?
Älä puhu siitä katseesta. Valvon koko yön sitä sun katsetta miettien taas.
Äh anteeksi, ei tämä mulle ollutkaan, reilu viikko ei sovi. Tuo 22.41 korjaa.
Yhden kivan miehen siniset silmät aiheuttivat vastaavan reaktion. Pitkä ja komea, mutta valitettavasti taitaa olla varattu. Olisikin hullua, että sellainen komistus olisi vapaana. :)
En minäkään hänen katsettansa unohda koskaan... Uskomaton yhetys/tunne siitä välittäyi.
Samat fiilikset täälläkin. Ihan uskomaton kokemus tupsahti elämääni lyhyeksi aikaa. Nyt vaan hämmästelen, että mitä tapahtui. Valitettavasti en ole katsomasi nainen, koska minun ja hänen katseet tapahtuivat viimeksi joulukuussa.
Mitä tarkoitat lyhyellä ajalla? Itse näin hänet joulukuussa.
Olen nainen
Minäkin olen nainen ja näin hänet, miehen, joulukuussa viimeksi. Hänellä oli työkeikka.
ihailin häntä ja nautin katsella hänen kauneuttaan,suuri lämpö valtasi mieleni.
Samaa voisin sano yhdelle työpaikan miehelle. Kohta taas häntäkin näkee useammin :) voi olla, että oma pokka ei pidä kohdatessa..
Hyi yök oot ruma
Ootko varma et ap on just se joka sinuu katso?
Kuulostaa tutulle. Jää vain katsomaan. Ihastuin, pakko se on myöntää.
Mä myös.
Aika pysähtyy ympärillä, kun toista pääsi katsomaan. Ikävä sitä hetkeä.
Sama!
N>M
Ihastuitko naiseen vai mieheen?
Mieheen, vastasin aloitukseen.
Ihastuin mäkin. Vielä kun niihin silmiin pääsisi katsomaan.
Jos nyt on kerran tai pari katsellut jotain silmiin niin ei se mitään merkitse. Unohtuu äkkiä sellaiset jutut.
Ei kaikki ole samanlaisia. Mikä sinä olet sanomaan etteikö se mitään merkitsisi?
Samanlaisia tuntemuksia eräästä tuntemattomaksi jääneestä miehestä, johon sattumalta törmäsin viime vuoden puolella. Haluaisin vain katsoa niihin sinisiin silmiin taas..
Ihmiset väittää kuinka he ovat niin rationaalisia ja tekevät päätöksiä rationaalisin perustein - Lukekaa aloitus tarkasti ja lopettakaa valehteleminen itsellenne!
:D
Hullu palsta. Katse -uuuuu -kosketus - aaaah- SE ON MENOA SE, ja järki on jäätynyt matkanvarrella :)
Hyvin kuvailtu. Se oli menoa kertasilmäyksestä se. Ihana tunne!
Katson mielellään miehen vihertäviin silmiin.
Missä katsot?
Harvoin näen töissä..
Oletteko työkavereita?
Ei olla. Kummallakin omat työnsä.
Minkälaiset hiukset sulla on?
Ruskeat, olkapäille.
Milloin näit viimeksi?
Viime viikolla. En tiedä huomasiko minua, oli niin kaukana.
Hmm... Voitko kertoa jotain tarkempaa?
Näin pihalla kävelemässä.
Tiedätkö edes hänen nimeään?
En.
Kaipaan kirjettäsi
Miksi et ?
mä tiedän hänen, mutta todennäköisesti hän ei mun
Eihän meidän välillä ollutkaan muuta kuin katseita. Merkitsivätkö ne naiselle mitään, sitä en tiedä mutta sen tiedän että yksin olen yhä edelleen joten veikkaan että ei merkinneet.
Mä oon kokenut saman heinäkuussa. Taisit kyllä olla mua vanhempi nainen, mutta väliäkö tuolla.
Niinpä. Samantapainen tarina itselläkin.
Missä tapahtui?
Etelä-Suomessa.
Aika laaja alue. Pks?
Ei.
Katse sinne tänne. Nyt luikertelet taas katsomaan vaimosi simmuja ja lepertelet hänelle. Mitä ikinä sitten tahdotkaa leperrellä. Näin se menee, se on jo nähty! Ja parasta tässä on, että nyt tiedämme molemmat tämän kaiken. Sinulla on siis täysi lupa tehdä niin ja pysyä iäti. Luvatonta on vain haikailla muusta.
Kyllä mie muistan sen katseen vieläkin silloin kolmisen vuotta takaperin siinä käytävällä. Mies joka sinut on valloittanut saa olla maailman onnellisin.
Itselläni ikimuistoisin katseiden kohtaaminen tapahtui jo noin 25 vuotta sitten yliopisto-opintojen loppuvaiheessa. En edelläänkään tiedä mistä oli kyse, mutta edelleen muistan sen onnen ja ja rakkauden tunteen, jonka koin täysin tuntematonta miestä kohtaan.
Saattaa kuulostaa typerältä, mutta itselleni se oli erittäin merkityksellinen kohtaaminen.
Syyskuussa apteekissa.
Tästä ketjusta voi päätellä sen, että osa ihastuu ensikatseesta ja osa ei.
Mut se ajoi ensin ihastumis-palstalle...
No missä sie luuraat?
Kai sentään tippasit kuskille.