Persut olivat väsäämässä lääkkeille omavastuut

..ja siirtämässä rahat sairailta rikkaille.
23<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Silakka edustaa vasemmistolaista katkeruutta.

Myös tänään.

Äänestä

Tiedoksesi ystäväiseni, että tällä hetkellä tätä maata hallitsevat demarit, kepu, vihreät, rkp, vasemmistoliitto ja ne ovat itsenäisiä puolueita.

Äänestä

Juha Sipilän keskusta hallitus nämä teki.

Vasemmisto piti näitä niin hyvinä, että oikein Antti polvillaan rukoili Sipilän mukaan myös uuteen hallitukseen.

Vasemmiston pyynnöstä, köyhiä vastaan.

Äänestä
  • Persut mukana Sipilän hallituksessa tässä päätöksessä, tuli voimaan 2016 ennen kälyisen puolueenne jakautumista.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Persut mukana Sipilän hallituksessa tässä päätöksessä, tuli voimaan 2016 ennen kälyisen puolueenne jakautumista.

    Niin, persut yhtenä miehenä. Ohukainen ja Paksukainen yhdessä, kyykyttivät Suomen köyhiä sairaita vanhuksia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niin, persut yhtenä miehenä. Ohukainen ja Paksukainen yhdessä, kyykyttivät Suomen köyhiä sairaita vanhuksia.

    Ja vihervasemmisto jatkaa kyykyttämistä täysin rinnoin.

    Ei puhettakaan vihervassuilta tuon poistamisesta, vaikka niin lupasivat.

    Petturit!!!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Persut mukana Sipilän hallituksessa tässä päätöksessä, tuli voimaan 2016 ennen kälyisen puolueenne jakautumista.

    Juha Sipilän keskusta hallitus nämä teki.

    Vasemmisto piti näitä niin hyvinä, että oikein Antti polvillaan rukoili Sipilän mukaan myös uuteen hallitukseen.

    Vasemmiston pyynnöstä, köyhiä vastaan....

    Äänestä

Näitä ei pidä unohtaa vaikka persut sen mielellään tekisivätkin.

Äänestä
  • Marin ei ole Tehnyt yhtään mitään noiden eteen.

    Päinvastoin, laittoi avustajiin 13 miljoonaa ja puoluetukeen 6 miljoonaa.

    Siihen meni omavastuun rahat.....

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Marin ei ole Tehnyt yhtään mitään noiden eteen.

    Päinvastoin, laittoi avustajiin 13 miljoonaa ja puoluetukeen 6 miljoonaa.

    Siihen meni omavastuun rahat.....

    Valehtelevat selkärangattomat vihervassut.

    Nythän Marin syytää rahaa Syyrian pakolaisiin ainoastaan.

    Äänestä

Onhan lääkkeillä jo nyt omavastuu.

Äänestä

6 miljoonaa euroa lisää puoluetukeen.

Siinä hallituksen lahja köyhille.

Äänestä

Kapitalisti markkinataloudessa ei antaisi köyhälle edes näkkileivän palasta, sosialismi ja kolhoosit turvaavat ravintoketjun!

Äänestä

Sipilän hallituksen tekemiä virheitä ei nykyhallituksen tarvitse jatkaa. Nykyhallituksella on ohjelmansa jota noudattavat, onko kirjattu ko.ohjelmaan lääke omavastuun poisto, sitä pitää kysyä ministereiltä.

Äänestä
  • Vasemmisto kun oli Jyrkin haituksessa laittoi eläkeäiset kuriin laittamalla heille raippaveron ja leikkasi lapsilisistä ja kaikesta muusta olette yhtä kaksinaamainen puolue kuin vihreät,kuunelkaa mitä Ben lataa vihreistä .

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vasemmisto kun oli Jyrkin haituksessa laittoi eläkeäiset kuriin laittamalla heille raippaveron ja leikkasi lapsilisistä ja kaikesta muusta olette yhtä kaksinaamainen puolue kuin vihreät,kuunelkaa mitä Ben lataa vihreistä .

    Ben onkin rehellinen mies yhteenkään persuun verrattuna!

    Äänestä

Sipilä jatkaa nykyisessä hallituksessa.

Onko Vasurilla mennyt ohi?? ymmärrys hoi!!!

Äänestä
  • Ei Sipilä ole hallituksessa :) Ja hallitusohjelma on aivan toinen kuin SIpilän hallituksella. Mikä siinä on niin vaikeaa persun käsittää?

    Äänestä

6 miljoonaa euroa lisää puoluetukeen.

Siinä hallituksen lahja köyhille.

Vasurit, vastatkaa!

Äänestä
  • Vastahan PS nuoret marisivat ettei tule tukea. Koittakaa nyt itkupillit päättää.

    Äänestä

Persuilla jää aina levy päälle:

toistaa toistaa toistaa toistaa kopioi kopioi kopioi kopioi
toistaa toistaa toistaa toistaa kopioi kopioi kopioi kopioi toistaa toistaa toistaa toistaa kopioi kopioi kopioi kopioi toistaa toistaa toistaa toistaa kopioi kopioi kopioi kopioi toistaa toistaa toistaa toistaa kopioi kopioi kopioi kopioi toistaa toistaa toistaa toistaa kopioi kopioi kopioi kopioi toistaa toistaa toistaa toistaa kopioi kopioi kopioi kopioi toistaa toistaa toistaa toistaa kopioi kopioi kopioi kopioi toistaa toistaa toistaa toistaa kopioi kopioi kopioi kopioi toistaa toistaa toistaa toistaa kopioi kopioi kopioi kopioi toistaa toistaa toistaa toistaa kopioi kopioi kopioi kopioi toistaa toistaa toistaa toistaa kopioi kopioi kopioi kopioi toistaa toistaa toistaa toistaa kopioi kopioi kopioi kopioi

Äänestä

Kauheatahan se persujen toiminta oli Sipilän hallituksessa näin työläisen vinkkelistä katsoen!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

..ja siirtämässä rahat sairailta rikkaille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu