Yhdenvertaisuus ja tasa-arvo kaikille. Vihapuhe alas! Silakkaliike on meidän kaikkien puolella, jotka haluamme Suomen muuttuvan mukavammaksi paikaksi olla ja elää.
Silakkaliike yli 27 000 jäsentä!
22
498
Vastaukset
- Anonyymi
Taisit laskea ne jotka huuhtoituivat tässä rantaa, yhtä kuolleena syntynyt ajatus kuin ne selittämättömästi kuolleet silakat meressä.
- Anonyymi
Onhan nuo ruvenneet haisemaan märäntyneet silakat.
- Anonyymi
Atlantin valtameressä silakat kasvavat silleiksi, eli kuka on silakoitten johtaja, SuurSilli?
- Anonyymi
Silakat haisee v-tun pahalle.
- Anonyymi
Naiset ja maahantunkeutuja ei ikinä tule olemaan tasaarvoisia miesten kanssa.
- Anonyymi
Kyllä. Toivottavasti saadaan seuraavaksi hallitus joka säätää femakkonaisille pakollisen naisveron hyvityksenä siitä että heidän ei tarvitse käydä inttiä. Kunniavieraat taas palautetaan kotimaahansa.
Suomi on oikein hyvä maa elää.
Silakkaliike on tyhjä kortti ja turha teema.
Sama kun haluaisi suolakurkkuihin suolaa.- Anonyymi
Suomi on maailman paras paikka olla.
Moni tutkimus toteaa tämän.
Mikä tarve silakkaliikkeelle?
Kuulostaa ihan huijaukselle. Anonyymi kirjoitti:
Suomi on maailman paras paikka olla.
Moni tutkimus toteaa tämän.
Mikä tarve silakkaliikkeelle?
Kuulostaa ihan huijaukselle.Joku nousukas sieltä uumoilee saavansa poliittista tai sosiallista pääomaa.
Femen kirjoitti:
Joku nousukas sieltä uumoilee saavansa poliittista tai sosiallista pääomaa.
"Joku nousukas sieltä uumoilee saavansa poliittista tai sosiallista pääomaa."
Osuit naulan kantaan.
https://www.suomenuutiset.fi/feministipoliitikon-perustamaa-silakkaliiketta-yritetaan-brandata-humanismin-ihmisoikeuksien-ja-suvaitsevaisuuden-kylkeen-keskittyy-lahinna-matkimaan-perussuomalaisia-somessa/räkäpää kirjoitti:
"Joku nousukas sieltä uumoilee saavansa poliittista tai sosiallista pääomaa."
Osuit naulan kantaan.
https://www.suomenuutiset.fi/feministipoliitikon-perustamaa-silakkaliiketta-yritetaan-brandata-humanismin-ihmisoikeuksien-ja-suvaitsevaisuuden-kylkeen-keskittyy-lahinna-matkimaan-perussuomalaisia-somessa/Miten kaikki on aina saman toistoa?
Turhauttavaa.
- Anonyymi
Mitä Bilderberg-ryhmä sanoo silakka-liikkeestä ja tasa-arvosta?
Kuunnelkaa maailman kellon ääntä, se kello käy ajassa. Muu on hiirien vikinää. Sieltä kun käsketään niin jalat tottelee, eikä tarvi ajatella, eikä saa. Se on sellainen tapaus, se vapaus. - Anonyymi
Silakakoiden kannatus lähentelee sinipaskojen kannatusta, kannattaisiko perustaa oma puolue.
"Silakakoiden kannatus lähentelee sinipaskojen kannatusta, kannattaisiko perustaa oma puolue."
Ei kannata.
Silakoiden perustaja Johannes Koski(femakot) sai eduskuntavaaleissa 113 ääntä.
Hänen poliittinen intonsa perystuu siihen, että hän on hyvä ihminen.
Tämä on toki parempi kun Alviinan, jonka tarkoitus ola politiikassa perustuu siihen, että ALviina sattui olemaan toteuttamassa oppivelvollisuuttaan, kun koululla ammuskeltiin.räkäpää kirjoitti:
"Silakakoiden kannatus lähentelee sinipaskojen kannatusta, kannattaisiko perustaa oma puolue."
Ei kannata.
Silakoiden perustaja Johannes Koski(femakot) sai eduskuntavaaleissa 113 ääntä.
Hänen poliittinen intonsa perystuu siihen, että hän on hyvä ihminen.
Tämä on toki parempi kun Alviinan, jonka tarkoitus ola politiikassa perustuu siihen, että ALviina sattui olemaan toteuttamassa oppivelvollisuuttaan, kun koululla ammuskeltiin.Alviina on kyllä saanut ihmeen paljon tekemättä oikein mitään.
Femen kirjoitti:
Alviina on kyllä saanut ihmeen paljon tekemättä oikein mitään.
Hän pelastui koulusta.
Nyt kun hän pelastunee myös koronasta, hän hakeutuu ehkä Euroopan Presidentiksi :-)räkäpää kirjoitti:
Hän pelastui koulusta.
Nyt kun hän pelastunee myös koronasta, hän hakeutuu ehkä Euroopan Presidentiksi :-)Tämä on looginen suunta
- Anonyymi
Suomessa on tutkitusti maailman onnellisin kansa ja paras maa elää.
Silakkaliike näköjään vain kiihottaa Suomen vastaisuuteen vihapuheella toitottamalla.Tämä "parantaminen" onkin peiteioperaatio siirtää fyrkat afrikkalaisille.
https://www.suomenuutiset.fi/helppoa-rahaa-maahanmuutto-ja-monikulttuuriyhdistyksille-jaettiin-veikkausvoittovaroista-55-miljoonaa-euroa/- Anonyymi
räkäpää kirjoitti:
Tämä "parantaminen" onkin peiteioperaatio siirtää fyrkat afrikkalaisille.
https://www.suomenuutiset.fi/helppoa-rahaa-maahanmuutto-ja-monikulttuuriyhdistyksille-jaettiin-veikkausvoittovaroista-55-miljoonaa-euroa/Tuossa jutussa unohdetaan mainita se että niitä avustuksia käytetään myös näiden järjestöjen johtajien suuriin palkkoihin nämä johtajat/perustajat eivät todellakaan tee vapaaehtois työtä vaan ovat luoneet itselleen helpon rahan ansaitsemis keinon!!Voisi jopa sanoa raha automaatin!
- Anonyymi
Pieni kala joka haisee sormelta symboloi hyvin tuota ideologiaan ja sen kiehtovuutta.
Suvaitkaamme heitä. - Anonyymi
Pelottan nopeasti radikalisoitui silakkaliike jos sen perustaja haaveilee jo "poliittisista asekerhoista" Amerikan malliin?
Tuskin kukaan haluaa (siis vihervasemmistoa lukuunottamatta?) jenkkien asekulttuuria Suomeen?
https://www.suomenuutiset.fi/silakkaliikkaliikkeen-perustaja-voimaantuu-aseista-ehdottaa-poliittisten-asekerhojen-perustamista-useat-vasemmistolaiset-saikahtavat/
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain37712456Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2655464Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2163964Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2142770Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov172025Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191854Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167930Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!273895No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74802Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59756