Persut elävät järjen puutteessa

Jo sanonnakin mukaan: vika on paha kun se on päässä
17<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Tutkimuksen mukaan persujen ajatus syntyy munuaisissa, kun sinne kertyy liikaa virtsaa.

1Äänestä
  • Uskottavaa

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Uskottavaa

    voi+voi+voi+sitä+kateutta+mikä+kukkii+nyt++ollaan+niin+kateellisia+presuille+heidän+liki+30+%++kannatuksestaanhävetkää

    Äänestä

Eräille järjen jättiläisille jopa muutaman sanan oikeinkirjoitus tuottaa vaikeuksia.

"Sanonnakin mukaan".

1Äänestä
  • Ymmärsit silti mitä tarkoitettiin

    Äänestä

Puhutko kenties itsestäsi? 😂
Ei nuo aloitus töherrykses kovin terveiltä vaikuta. Tajuatkohan itsekään? Tutki etusivua tee päätelmiä jos pystyt.

Äänestä

Hämeenlinnassa on persutytöltä poistunut vika päästää..lopullinen parantuminen on tapahtunut.

Äänestä

persujen ei kannata hätäillä vaan esittää ja vetää asialinjaa suomalaisuutta
-tälätavoin suomi voimistetaan vois sanoa yheksi puolueeksi ja aatokseksi

-kaikki nyt suomalaisuutta edistämään

Äänestä

Persuilta sitten pyssyt pois, rupeavat vielä pyssyjen voimalla tekemään "yhtenäistä" puoluetta?

Äänestä
  • Kännykätkin..tää pistää pois,Sanoin tänään vein valitusta kelaa,kysy onko puh.ei oo.Terveys kyseessä karenssi 3kk,valitus tuo lisää seuraavat puolivuotta ei latinlatii.Oli ihmisii jotka toi laskuja yht.kunta maksaa,ulkolaista muuta.Kaikki ei olla samal viivalla.Luojalle kiitos ei ole lumikylmä talvi.Kyllä vuodesta selvitään.

    Äänestä

Millälailla vihervasemmisto ei ole maanpetoksellinen ja vihollinen Suomelle? Itse en saa heistä väännettyä Suomen kansallisvaltion ja kansan puolella olevia tyyppejä heistä, en vaikka kuinka pyörittelisin.

Äänestä
  • Tähän mennessä vain persut ovat aiheuttaneet pahaa Suomelle

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tähän mennessä vain persut ovat aiheuttaneet pahaa Suomelle

    Pahaa?haloo.Ei tää maa ole mikään suomi enää.Ilmankos tääkin suomal ei suosi mitään suomal. oikein.Vaidan kansalaisuuden uudessa maassa.En ota kaksois kansalaisuutta tänne enää.Mikä ikävä tänne ikävään maahan.Tää on oikeesti tunne joka tullut kun seurannut näitä kirjotuksia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tähän mennessä vain persut ovat aiheuttaneet pahaa Suomelle

    Vihervasemmisto lisää jatkuvasti EU:n ja YK:n vaikutusvaltaa Suomessa. Jos vallan antaminen kansalta pois ei ole maanpetos niin ihmettelen miksi sellainen rikos on edes keksitty. Samaten monikulttuurisuusaatteen kannattaminen. Eiköhän kansanedustajan kuulu huolehtia kansan oman maan ha kulttuurin hyvinvoinnista, ja eiköhän se ole maanpetos jos kansanedustaja ei niin tee.

    Äänestä

Onneksi se vika ei ole alapäässä kuten yhdellä ulkoministeriöön.

Äänestä
  • ...siis ulkoministerillä..

    Äänestä

  • ...siis ulkoministerillä..

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jo sanonnakin mukaan: vika on paha kun se on päässä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu