Venäjän uusi lentotukialus on katamaraani

Eli kahdella ponttoonilla oleva laajakantinen lentokenttä.
Tämä on lentotukialusten vallankumous ja jenkit ovat ihmeissään.

https://www.youtube.com/watch?v=nNnrQP2GTuY
1760
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Täysin naurettava esitys. Venäjän yksirunkoinen lentotukialus oli jo täysi fiasko. Paripäivää sitten venäjä esitti tulevaa alustaan, jossä oli vanhanaikainen hyppyri.
PUUAAAHHHHHH HEH HEH HEH

1Äänestä
  • Jos hyppyri on vanhanaikainen niin miksi Britannian uusimmissa lentotukialuksissa on sellainen.

    Äänestä

Odotelkaa NatoDildot, niin eiköhän Venäjä tuotantoaan esittele.

Äänestä

"Jos hyppyri on vanhanaikainen niin miksi Britannian uusimmissa lentotukialuksissa on sellainen."

Rakas lapsukainen. Venäjän koneet joutuvat lähtemään vajailla lasteilla koska heillä ei ole osaamista katapulteista.

Queen Elisabethissä ei myöskään ole katapultteja mutta sieltä lähdetään täysillä koneilla. Kuinka se on mahdollista?

No, britit päätti että he käyttävät lyhyen nousun/laskun koneita eli esim. F-35 lentotukialuksilla. Jotka kyllä lähtee ilman hyppyriäkin....

Due to the absence of catapults or arrestor wires, Queen Elizabeth is designed to operate V/STOL aircraft.

https://www.portsmouth.co.uk/news/defence/royal-navy-aircraft-carrier-hms-queen-elizabeth-will-fly-f-35s-her-deck-uk-waters-next-year-1306938

https://www.youtube.com/watch?v=jg9sRj9CZA0

1Äänestä
  • Britti sodomiittien hyppyri toimii?

    Äänestä

  • Britti sodomiittien hyppyri toimii?

    Äänestä

  • Eli rakas lapsukainen, myönnät että brittien uusimmissa (2 kpl) lentotukialuksissa on "vanhanaikainen" ja naurettavan näköinen hyppyri.

    Äänestä

Vanhaan kunnon neukkutyyliin esitetään suunnitelma muka jo purjehtivana laivana? Mahtaneeko valmistua koskaan!

1Äänestä

Tosiasia on ettei Venäjällä ole lentotukialusta ja jos joskus sellaisen päättävät rakentaa niin 15 vuotta on aika optimistinen arvio.

Eli 2040 hujakoilla voisi olla jos laittavat oikein tosissaan hösseliksi.

Mutta onko Venäjää enää silloin nykymuodossaan?

1Äänestä

Tosiasia on ettei Venäjällä ole lentotukialusta ja jos joskus sellaisen päättävät rakentaa niin 15 vuotta on aika optimistinen arvio.

Eli 2040 hujakoilla voisi olla jos laittavat oikein tosissaan hösseliksi.

Mutta onko Venäjää enää silloin nykymuodossaan?

Äänestä

"Britti sodomiittien hyppyri toimii?"

anus-STOL?

Äänestä

Venäjällä ei oikein ole tarvetta lentotukialuksille kun se ei harrasta aktiivista muiden valtioiden valtausta asevoimin hyökkäämällä niihin kuten USA tekee. Onko sitten arvovaltakysymys tuo lentotukialuksen rakentaminen kun muillakin valtioilla niitä on. Adm. Kuzze oli rankalaisten vanha lentotukialus ja siksi siinä oli se hyppyri mutta sekään auttanut lentoon lähdössä täysin aselastein kun venäläiset hävittäjät on niin raskaita ja niihin voi laittaa paljon aseita.

Äänestä

Montako SU-57 hävittäjää tuohon alukseen mahtuu?

Äänestä
  • Kaikki mitä Venäjällä on. Eikä se vie vielä yhtään tilaa. Ei edes neliösenttiä.

    Äänestä

Tosiasia on ettei Venäjällä ole lentotukialusta ja jos joskus sellaisen päättävät rakentaa niin 15 vuotta on Britti sodomistinen arvio.

Äänestä

Nopein tapa venäläisillä on rakentaa kuminen, ilmalla täytettävä lentotukialus jossa on useita ei osastoja tulevan uppoamisen takia.

Eihän sillä lentokoneita voi kuljettaa, lapsikin tietää sen mutta kaukaa sumussa otetuissa valokuvaväärennöksissä se näyttää viattomien luontokappaleiden mielestä huippumodernilta tukialukselta.
Tai ainakin trollien mielestä. Heillähän on puhallettavia venäläisiä kumileluja jotka on kuulemma pitkäsäärisiä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eli kahdella ponttoonilla oleva laajakantinen lentokenttä.
Tämä on lentotukialusten vallankumous ja jenkit ovat ihmeissään.

https://www.youtube.com/watch?v=nNnrQP2GTuY

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu