Te osaatte hommat.., teette semmoista politiikkaa ja nimityksiä että Suomen "turvallisuustaso" alkaa olemaan jo länsinaapurimme Ruotsin tasoa, te ymmärrätte sen että jos nyt muutamat pommit räjähtelee ja "jokunen" kuolee, mutta mitään muuta vaaraa ei ole, kiitos Pride marssijat, Suomi rakastaa teitä !!
Hienoavihreät
2
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Vihreät huusivat kurkku suorana poliittisten virkanimitysten moraalittomuudesta joku vuosikymmen sitten, mutta kunnon rappiopuolueena , kepun tapaan omalla kohdalla kelpaa ja "tarkoitus pyhittää homman".
Hutisalo sisäministerinä edustaa syvenevää rappiota, yltää jo reilusti alemmalle tasolle , Orpo poika ja Risikko edellisen rappiokauden aikana.
Poliittisesti sopiva etnisten ryhmien paapoja nimitettiin, rannalle jäi pätevimmät kevyesti .
Hutisalo on tehnyt jo hirmuisen paljon matujen tilanteiden helpottamiseksi, mutta lyönyt samalla korville toimillaan meitä suomalaisia ja tuhlannut meiltä kupattuja veroeuroja unelmahöttönsä rahoittamiseen.
Migri sai 26 miljoonan euron ylimääräisen rahoituksen, jotta sujuvoittaisi matujen Suomeen pääsyä ja "satoa syntyy" ja hyväksikäyttäjämme hymyilevät leveästi. - Anonyymi
EU:n oikeusministerit tapasivat tänään Kroatian Zagrebissa. Oikeusministeri Anna-Maja Henriksson osallistui kokoukseen Suomen edustajana.
- Tuntuu todella hyvältä nähdä, että Suomen EU-puheenjohtajuus on kantanut hedelmää. Rikosuhrien asema ja oikeusvaltioperiaate ovat edelleen korkealla yhteisellä EU-asialistalla. Rikosuhrit tarvitsevat parempaa suojaa, ja tässä yhteistyö meidän EU-maiden välillä on avainasemassa, ministeri Henriksson sanoo.
.
Näin luopiot tekee työtään
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2609730K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1785493Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1565109PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *694780- 1892298
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.122209Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell3001809- 901527
- 211441
- 411103