Sammatin Kievari

Anonyymi

Lohjan poliitikot ja virkamiehet miettivät ja pompottelevat ko.rakennuksen myyntiä edestakaisin. Ja ihan turhaan. Paras ratkaisu olisi se, jonka sammattilaiset yhdistykset porukoineen esittivät kaupungille. Oleellista on, että ravintolatoiminta säilyy rakennuksessa ja tekemällä sopimus Sammattilaisporukan kanssa antaa siihen parhaan mahdollisuuden. Ja kiinteistö taloudellinen rasitus poistuu kaupungilta. Kevät ja kesä lähestyy, ravintolan tarve kasvaa matkailun ja mökkeilyn lisääntyessä. Kievarissa on ollut ravintolatoimintaa pitkään, liekö lähes 30 vuotta. Lukuisat on ne kerrat, kun sinne on menty porukan tai sukulaisten kanssa nauttimaan hyvästä ruuasta. Niinpä vetoan nyt päättäjiin, tehkää kerrankin oikea päätös ja sopimus Sammatinporukan kanssa.

1

238

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tänään saatiin lukea Länskäristä esimerkki täydellisestä pompottelusta ko. asian suhteen. Päätöstä ei osattu, kyetty tai haluttu tehdä vaan annettiin jatkokäsittelyyn Lohjan kaupungin hallitukselle. Siellä tapahtuu sama ilmiö eikä mitään saada aikaiseksi. Jos nyt joku ratkaisu tehtäisiin, niin sekin saadaan jumiin valituskierrosten mahdollisuuden aikana. Uskomatonta, mutta totta. Tämä ns. kunnallisdemokratia on ihan perseestä, mitään ei saada aikaiseksi eikä mikään toimi. Paljon, siis paljon parempi olisi ns. demokraattinen diktatuuri, jossa päätökset tehdään ripeästi, ja jos joku virhe tehdään, niin se korjataan samantien. Ja asiat hoituu ja ihmiset ovat tyytyväisiä, paitsi nämä ikuiset valittajat.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      39
      5278
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      85
      3772
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      50
      3180
    4. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      11
      3055
    5. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      62
      3045
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      56
      2393
    7. Kiusaaja otti yhteyttä, mitä tekisit?

      Minulle kävi näin pari kk sitten. Olin aluksi todella ystävällinen. Sanoin, että olin jo unohtanut jne. Asia jäi vai
      Sinkut
      148
      1892
    8. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      41
      1878
    9. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      10
      1835
    10. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1751
    Aihe