Lottopottia ei koroteta koska...

Anonyymi

... selvästikin toimenputeellään Veikkaus rahoittaa peliautomaattien laajaa poistamista eri puolilta Suomea. Siihen ne rahat menee eikä lottopotin kasvattamiseen tahi päävoiton jakamiseen pelaajille. Veikkauksen edustaja kommentoi korottamattomuuden syytä ihan puutaheinää puheilla iltasanomien kysyessä asiaa.

Kenossa ym. peleissä on radikaalisti harventunut pienemmätkin voitot. Ei pelaajat saa enää niitä 0,50 --- 10,00 euron voittoja kuin harvakseltaan. Isoja voittoja on turha odottaakaan. Ihan turha ihmisten enää pelailla.

4

193

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jahas potti jäi hyllylle?

    • Anonyymi

      Eikös sama tilaamme ollut vuosi tai pari sitten, Loton potti ei noussut ja oli lopulta lähemmäs puoli vuotta jakamatta?
      Näin kai saadaan jotain vajetta korjattua ja todella kuten täällä on todettu kompensoidaan mahdollisesti peliautomaattien poistoa.
      Joku kehui eilen lotonneensa kympillä ja voitti kympin takaisin, eli tämä nyt ehkä on se mitä voi parhaimmillaan odottaa Matti Meikäläinen.
      Eurojaska taitaa mennä Ruotsiin tai Saksaan.
      Peli-ilo jäi Eurojackpotin alkuaikoihin, tuli usein voittoja. Nyt ei enää lainkaan.
      Onko tämä hyvää liiketoimintaa? Ikävä todeta, mutta tätä menoa loppuu myös Ejpotin pelaaminen meikäläiseltä.

    • Anonyymi

      Viking loton päävoitto menee niihin oikeisiin viikinkimaihin, ei ugreille eli ei kannata sitäkään pelata.

    • Anonyymi

      Tulipas sellainen jättipotin voittorivi Lotossa, jota harvempi varmaankaan itse valitsee, tai toisaalta, alkupään numeroita valitaan usein.
      Huomenna kerrotaan tarkemmat tiedot, jännää, mutta yhdelle kai meni.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      75
      1759
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      25
      1252
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      34
      1142
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      135
      943
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      836
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      704
    7. 77
      662
    8. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      197
      642
    9. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      608
    10. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      581
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      528
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      58
      507
    14. 36
      494
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    16. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      21
      448
    17. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    18. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    19. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe