Lottopottia ei koroteta koska...

Anonyymi

... selvästikin toimenputeellään Veikkaus rahoittaa peliautomaattien laajaa poistamista eri puolilta Suomea. Siihen ne rahat menee eikä lottopotin kasvattamiseen tahi päävoiton jakamiseen pelaajille. Veikkauksen edustaja kommentoi korottamattomuuden syytä ihan puutaheinää puheilla iltasanomien kysyessä asiaa.

Kenossa ym. peleissä on radikaalisti harventunut pienemmätkin voitot. Ei pelaajat saa enää niitä 0,50 --- 10,00 euron voittoja kuin harvakseltaan. Isoja voittoja on turha odottaakaan. Ihan turha ihmisten enää pelailla.

4

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jahas potti jäi hyllylle?

    • Anonyymi

      Eikös sama tilaamme ollut vuosi tai pari sitten, Loton potti ei noussut ja oli lopulta lähemmäs puoli vuotta jakamatta?
      Näin kai saadaan jotain vajetta korjattua ja todella kuten täällä on todettu kompensoidaan mahdollisesti peliautomaattien poistoa.
      Joku kehui eilen lotonneensa kympillä ja voitti kympin takaisin, eli tämä nyt ehkä on se mitä voi parhaimmillaan odottaa Matti Meikäläinen.
      Eurojaska taitaa mennä Ruotsiin tai Saksaan.
      Peli-ilo jäi Eurojackpotin alkuaikoihin, tuli usein voittoja. Nyt ei enää lainkaan.
      Onko tämä hyvää liiketoimintaa? Ikävä todeta, mutta tätä menoa loppuu myös Ejpotin pelaaminen meikäläiseltä.

    • Anonyymi

      Viking loton päävoitto menee niihin oikeisiin viikinkimaihin, ei ugreille eli ei kannata sitäkään pelata.

    • Anonyymi

      Tulipas sellainen jättipotin voittorivi Lotossa, jota harvempi varmaankaan itse valitsee, tai toisaalta, alkupään numeroita valitaan usein.
      Huomenna kerrotaan tarkemmat tiedot, jännää, mutta yhdelle kai meni.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      210
      11961
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      29
      8228
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      59
      6363
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      178
      5299
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      58
      5000
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      51
      4533
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      119
      4451
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      119
      3956
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      83
      3462
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      56
      2010
    Aihe