Okvedot.com huijaus

Anonyymi

Pysykää kaukana tästä sivustosta. Todella taitavasti toteutettu huijaus, virheettömästä suomen kielestä ja nopeasta asiakaspalvelusta huolimatta.

Juridisesti laillinen yritys, mutta kun tutustuu kauppaehtoihin niin tulet huomaamaan että kustaan silmään ja kunnolla.

Ostin halvimman jäsenyyden testiksi, 14 päivää jolloin sain kaksi vedonlyöntivihjettä per päivä. Ei edes puolet mennyt oikein, Sivustolla luvataan että vihjeiden onnistumisprosentti vähintään 70%, yleensä siinä 80%, mutta kun lukee kauppaehtoja niin he luistavat kaikesta vastuusta vihjeiden oikeellisuudesta. Lupaavat myöskin rahat takaisin takuun, niin, ainoastaan jos olet hommannut 30 päivän jäsenyyden vähintään, ja saat rahat takaisin joko alennuksena, tai sitten krediitteinä joilla voit ainoastaan ostaa lisää virheellisiä vihjeitä.

Sivusto on suora kopio sivusta https://ok-betting.com, on myöskin Tsekki versio, sillä tämä yritys toimii Tsekeissä, ja noudattaa heidän lainsäädäntöänsä, mikä siis voi olla mitä vaan.

Levittäkää sanaa ja varottakaa muita. Täällä on heidän facebook sivunsa, ja mainostavat ahkerasti facebookissa, ilmoittakaa feselle että kyseessä on scammi, niin saadaan edes hieman heidän kusetusta hankaloitettua, jos vaikka sulkisivat heidän tilinsä: https://www.facebook.com/okvedot/.

Toimivat suomeksi myös instassa.

0

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

        Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
        Maailman menoa
        138
        13182
      2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

        "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
        Maailman menoa
        82
        3639
      3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

        Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
        Maailman menoa
        95
        2904
      4. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

        Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
        Maailman menoa
        36
        1389
      5. Martinalta vahva viesti

        "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
        Kotimaiset julkkisjuorut
        275
        1374
      6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

        "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
        Maailman menoa
        149
        1316
      7. Jos mies olet oikeasti...?

        Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
        Ikävä
        115
        1274
      8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

        Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
        Suomalaiset julkkikset
        14
        1184
      9. Pitäisikö meidän

        Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
        Ikävä
        81
        1071
      10. Nautitko riidan haastamisesta?

        Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
        Sinkut
        205
        979
      Aihe