Seisookohan nuoren naisen kanssa

Anonyymi

Olen vastikään eronnut perheellinen mies. Minulla ei seissyt entisessä suhteessa, joka oli riitaisa ja ahdistava. Nyt olen löytönyt uuden naisen, joka on minua 20 vuotta nuorempi. En ole vielä harrastanut seksiä hänen kanssaan, mutta jännittää että seisookohan minulla sitten, kun suorituspaine ja huonoja kokemuksia. Kovasti seisoo kun häntä ajattelen ja masturboin. Testot oli alhaiset viime syksynä, mutta varmaan kun oli niin stressi. Saakohan uusi nuori nainen nekin kohoamaan? Olen 45 vuotias.

9

992

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sitten kun se oikea hetki tulee, niin mieti mukavia ja niitä hetkiä, kun olet itseksesi fantasioinut tuosta naisesta. Positiivisilla mielikuvilla kiekko maaliin. Ei urheilijatkaan (toivottavasti) mieti, että noi ruotsalaiset hannuhanhet kuitenkin voittaa, vittuaks tässä mitään pelaamaankaan. Ja ihan turha syättääkään, se menee kuitenkin suoraan vastustajan lapaan.

    • Anonyymi

      Niin. Paljonko stressi vaikuttaa lutenisoivaan hormoniin ja sitä kautta testoon ja seisokkiin?

      • Anonyymi

        Sieltä se varsinainen asiantuntija taas nosti päänsä risukasasta!


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      En usko, että kumppanin ikä vaikuttaa testotasoon mutta nuoruus ja uudet virikkeet antavat potkua mieskuntoon!
      Tuohon itseluottamuksen puutteeseen voi parhaiten vaikuttaa se nuorempi kumppani omalla ymmärtämyksellään.

      Kumppani virikkeellisyyden vaikutusta kuvaa omalla kohdallani se, että ammattilaisen kanssa tälläinen vanhempikin mies purkautuu tunnissa kahdesti. Vaimoni on minua 5 vuotta nuorempi mutta jo vaihdevuodet ohittanut ja hänen kanssaan minimi latautumisaika on pari tuntia mutta varman päälle vuorokausi.

      Mainitsit alhaisesta testosta. Ikuisuuskysymys. Mikä testi ja mikä lukema?
      Tavallisesti analysoidaan S-Testo ja tuloksen yhteydessä ilmoitetaan viitearvon alue.
      Toinen, ilmeisesti kuvaavampi on vapaa laskennallinen eli S-Testo VL.
      Missä tasossa nuo ovat?

    • Se on naisesta kiinni.
      Kerro miten kävi.

      • Anonyymi

        Näin juuri!


      • Anonyymi kirjoitti:

        Näin juuri!

        Mitä näit?


    • Anonyymi

      Ootko jo tiukkaan mennyt

    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4208
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      115
      2782
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      2262
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      29
      1923
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1843
    6. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1566
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      17
      1430
    8. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      77
      1412
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      146
      1314
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1178
    Aihe