Maatamme alkaa ravisuttelemaan lakkoaalto, joka on seurausta siitä, kun persut vaihtoivat laeiriä ja alkoivat EK:n äänitorviksi.
Perussuomalaiset eivät siis aja työtätekevän kansanosan etuja. EI, sillä persut ovat lyöttäytyneet yhteen kokoomuksen ja EK:n leiriin.
Surullistä, sillä persuista kärsivät kaikki muutkin kuin vain duunarit.
Koko maa kärsii siitä, kuinka persut edellishallituksessa lyttäsivät köyhät ja tavalliset ihmiset maanrakoon jakaakseen hyvätuloisille reilusti mammonaa.
Perussuomalaiset eivät siis aja työtätekevän kansanosan etuja. EI, sillä persut ovat lyöttäytyneet yhteen kokoomuksen ja EK:n leiriin.
Surullistä, sillä persuista kärsivät kaikki muutkin kuin vain duunarit.
Koko maa kärsii siitä, kuinka persut edellishallituksessa lyttäsivät köyhät ja tavalliset ihmiset maanrakoon jakaakseen hyvätuloisille reilusti mammonaa.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Tietysti nykyhallitus ja ensisijassa demarit, vasemmistoliitto ja vihreät.
Jos perussuomalaiset pystyy vaikuttamaan jo oppositiosta käsin huomattavasti kaikkiin maan asioihin, niin kyllä pääministeripuolueena vasta saataisiinkin jotain aikaan kansalaisten eteen, kun nyt nyhverö hallitus ei saa mitään, hienoa työtä Halla-aho.
Työllisyysaste on noussut!
Hallituksen ansiota.
Työmarkkinaneuvottelut olisivat nyt normaaleja palkkaneuvotteluja, elleivät persut edellisessä hallituksessa olisi kikyä ollut luomassa.
Nyt sitten kikyn takia lakkoja syntyy...
Ei voi muuta sanoa kuin että persutovatperseestä.
Asia menii juurikin noin. Persu pettää varmasti.
Me Loimaalaiset emme lakkoile niinkuin TYÖLÄISET.
Vellihousukerho.
Sipilän hallitus pelasti suomen kiky-tunneilla, meillähän on niin lyhyt työaika kilpailiamaihin taitaa olla puolet vapaaaikaa vuodessa. Mutta mikä estää tätä hallitusta poistamasta näitä kiky-tunteja,pääministeri soittaa työmarkkinaosapuolille että ne perutaan .Kai sieltä saunasta on ulostultu että puhelinta korvaan vaan .
Ei pidä paikkansa. Laitappa faktaa todellisista työtunneista kilpailijamaista. Saatat hämmästyä.
Parempi tehdä ne kikytunnit voi olla että tunteja ei olekkaan jatkossa .
Siitä se meteli syntyisi, mutta vetäähän maailma ääntä ja viita paskaa. Täytyy muistaa, että Sipilän hallitus persuinen kiristi kikyn uhkaamalla himuisilla veronkorotuksilla, joten miksi hallitus ei nytkin saisi puuttua asiaan.
Porvaritko joutuu aina maksumiehiksi ilmasto aseet vanhukset sotatantereet
voihan niitä olla muitakin sanoo Hallava heppa.
Porvarit ne työpaikat vasureillekin antaa että älkää turhaa narisko,te yrititte samaa mutta pieleen meni jokainen yritys meni konkkaan aina pankkia myöden.Nyt tämä paperilakko on meneillään vaaditte kohtuuttomia mutta ahneella on paskanen loppu sanotaan.Jos suomessa ei kannata pitää tehtaita niin on pilvinpimein maita joihin voi investoida ja maksavat siitä hyvästä että tulee työpaikkoja. Vihreät ja vasemmisto ovat aina halunneet siirtää savupiipputeullisuuden pois suomesta ja tämän hallituksen toimesta se on jopa vaatimus ilmaston kannalta.
Siinäpä horisee varsinainen duunaripuolueen edustaja.
Siinä loistaa se perussuomalaisten vastuuton, työntekijöiden asemaa polkeva, politiikka!!!
Onks joku todella kuvitellut, että persut olis TYÖVÄENPUOLUE?
Ainakin työväki äänestää persuja.
Työttömät ja työtä karttavat äänestää vasemmistoliittoa ja eläkeläiset demareita.
Näin siis todellisuudessa.