Kuinka kauan suomalaisen miehen mitätöinti saa jatkua?
Selvästi keksitty tarina.
Suomalaisnainen laittoi miehet asialle - tapetoinnin lopputulos tyrmistytti: ”Vahinkoa ei voinut korjata”
https://www.iltalehti.fi/asumisartikkelit/a/5793e585-82ff-4a7b-a207-345bb0fd96c9
Selvästi keksitty tarina.
Suomalaisnainen laittoi miehet asialle - tapetoinnin lopputulos tyrmistytti: ”Vahinkoa ei voinut korjata”
https://www.iltalehti.fi/asumisartikkelit/a/5793e585-82ff-4a7b-a207-345bb0fd96c9
Vastaukset 33
Vanhimmat
Suomijuntti nyt vaan on huono valinta nykyään kun meillä friiduilla on valinnanvaraa afrikkalaisista ja irakilaisista komistuksista. He ovat kaikkea mitä kantasuomalainen pallinaama ei ole.
No pitääkin seuraavaksi hakea Itiksestä tapetoini-insinöörit
töihin niin tulee priima jälkeä.
Maksunkin voi varmaan suorittaa luonnossa.
No pitääkin seuraavaksi hakea Itiksestä tapetoini-insinöörit
töihin niin tulee priima jälkeä.
Maksunkin voi varmaan suorittaa luonnossa.
Komeita katseltavia, mutta kannattaa pysyä kaukana, voi menettää päänsä. Siis ihan fyysisesti.
Olet siis sellainen muunsukupuolinen junttifriidu vai joko kävit leikkauksessa?
Harvinaisen surkea satu, ei niitä kohokuvioisia edes pysty oikomaan ja jokainen mies näkee heti että ovat tarjoituksella sellaisia, mutta naisen logiikalla ymmärrettävää että luulee miehiä yhtä tyhmiksi.
Niin kaua kuin suomijuntit ovat kaljamahaisia rasistisia läskejä jotka eivät tee mitään oman kuntonsa ja terveytensä eteen vaan kittaavat kaljaa lähipubissa.
Helpoin tapa päästä ihrasta eroon on heittää akka pihalle.
Entä jos on liikuntaa harrastava, 'pyykkilautavatsan' omaava, isokaluinen sinisilmäinen, vaaleahiuksinen 190cm. Suomi-mies sekä rasisti? Kuten minä.
Kaikki nämä matutkin ovat rasisteja.
Kyllä suominainen haluaa palata hellan ja nyrkin väliin ihan käskemättä.
Mitätöntä ei tarvitse vaivautua mitätöimään.
Juu, Lähi-Idän miehet laittaa naisen kuriin, säkki päälle, tosin silmät saa näkyä. Tällaisista ne jotkut suomitytöt näkee päiväunia.
Lähi-Idän tytötkin seurustelisivat usein mielellään suomipoikien kans, mutta kun vaihtoehtoina on kuolema tai serustelu, niin järkevädti nöyrtyvät isän ja veljien tahtoon.
Tällaista suvaitsevaisuuden kulttuuria olis nyt tarjolla ja jos olet vastaan, niin ole rasisti.
Suomibimbo on saanut vapauden, mutta ei osaa mitään. Silloin on tyhjä olo
Ei läheskään kaikki naiset vihaa miehiä suomessa vain kiihko feministinaiset vihaa.
Suominainen ei halua enäää hellan ja nyrkin väliin. Se haluaa tulla grillatuksi niin että pää grillataan eri paikassa kuin muu ruumis.
Kuvituskuvvassa vedetään puskusaumaa päälesin.
Kehun ja kiitän heti, kun keksin ensimmäisen syyn.
Kunhan ensin kelpaisit jollekin suomalaiselle miehelle :D
Ehkä miesviha on vähän liioiteltu termi. Toki ottaahan se päähän yleensä suomalainen mies on isomahainen, epäsiisti, haiseva tupakka/alkoholi ongelmainen ja vielä sohvaperuna.
En kuitenkaan missään nimessä ottaisi näitä ulkolaisia vaihtoehtoja; ei ei. Siinä menee henki pahimmillaan ja naisen arvostustahan heillä ei ole, kuka nyt tuollaiseen ryhtyy, tyhmä nainen.
Olen ratkaissut asian; koska ei ole vapaita, fiksuja, siistejä, hyväntuoksuisia miehiä; lainaan joltakin. Se ei ole keneltäkään pois kun toimitaan viisaasti. Jo useamman vuoden suhde on naimisissa olevaan mieheen, eikä sitä ole syytä lopettaa kummankaan puolelta, molemmat olemme tyytyväisiä. Ilman miestähän ei tarvitse olla iästä riippumatta.
Kaikille seksiä, se löysää pipoa!
Paljonkohan avioeroja siitä . Että mies ei siedä että verot tapissa ulkomaan elättien vuoksi. Ja eukkonsa tahtoo halata ulkomaisia siivellä eläjiä . Itse edes työssäkään käymättä ?
'... yleensä suomalainen mies on isomahainen, epäsiisti, haiseva tupakka/alkoholi ongelmainen ja vielä sohvaperuna.'
Onko todella? Siis yleensä?
Suomeen tulleet ruskeat ulkomaalaiset miehet ovat suurimmalta osin 18-34 v. Suomalaisia miehiä täytyy verrata samassa ikäryhmässä. En usko että ovat sen huonompia esim. Hygieniassa. Kantasuomalaisten kunto ja' hajut' lienevät samaa tasoa molemmilla sukupuolilla.
On vaarallista rakentaa paikkansa pitämättömiä stereotypioita.
Hyvä systeemi.
Säästyy sukkapyykiltä.
Onneksi suomipoika ei sentään läträä pullollista partavettä päivässä.
Senkun vaihtaa parempaan.
Itseasiassa irakit ovat keskimäärin paljon läskimpiä jo nuorena, viimeistään muutaman vuoden kuluttua kun tulevat tänne, mutta niin ovat suomifemakotkin ja valitettavasti myös suomalaiset miehet ja pojat yhä useammin ylipainoisia.
Feministit ja veget pitävät marginaaliryhmänä jatkuvasti miesvihaista agendaansa esillä julkisuudessa. Se on sääli sinänsä koska se pilaa tavallisten suomalais naistenkin maineen.
Itse tunnen paljon naispuoleisia henkilöitä ja arvostavat kyllä meitä suomalaismiehiäkin ja ovat mitä ihanempia ihmisiä. Hyvin näkyy minun seuranikin heille kelpaavan ja niin tuo vaimokin on vuosia jaksanut katsella.
Vaikka olenkin niin kamala ja ruma persuja äänestävä ihan tavallinen suomalainen työmies:)
Halaus kaikille ihanille suomalais naisille<3
Varatut miehet ovat parhaita.
Ei tartte heti pelätä, että joutuu niitä paapomaan, kokkaanaan, siivoomaan, pyykkäämään,.. Toinen muija siivoo sotkut.
Ja helposti voi vaihtaa uuteen.
Ensin sinun pitäisi opetella nuo hommat, eihän yh-äitisikään osannut.
Onhan miehissä näitä toistaitoisia pyllyttäriä, joiden ei pitäisi tarttua mihinkään käytännön askareeseen. Liekö syy soijassa vai missä? Yleensä niillä on henkinenkin kantti hajalla jo valmiiksi. Mutta nämä kyllä tunnistaa jos osaa katsoa.
Miehiset miehet ovat käyneet vähiin.
Saattaa olla soija ja / tai joku muu estrogeenivaikuttaja. Kemikalisoituneessa maailmassa niitä piisaa.
Miehiset miehet ovat käyneet vähiin.
Saattaa olla soija ja / tai joku muu estrogeenivaikuttaja. Kemikalisoituneessa maailmassa niitä piisaa.
Joo, kädettömien yh-femakkojen poikia. Valitettavasti femakkosuomessa monet pojat ei saa enää kasvaa isänsä kanssa, oppivat vaan loisimaan siiderivalaan yh-äiskänsä tavoin.
Jos suomalainen nainen ei pidä persujunteista, niin se ei tarkoita että vihaisi kaikkia miehiä.