Verot nousee jälleen

Myös polttoainevero joka jo nyt maailmankuulua.
Kaikki kallistuu ehehehee
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Lakot laittavat kilomeyritehtaalle taas kerran. Kelasta jatkossa heh
Näin se menee

Äänestä
  • Ensin lotto vetämään Kelasta rajat
    Eiku rahat

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ensin lotto vetämään Kelasta rajat
    Eiku rahat

    Lainapaperit kuntoon.

    Äänestä

Tämä hyvätuloinen maatamme johtava Politiikkojen kerma ei tajua, että aina kun piiloveroja nostetaan, se on kansan kulutuksesta pois! Toisinsanoen, Hallitus nostaa veroja ja samaan hengenvetoon itkee,kun Talous ei kasva!!No, ei tietenkään kasva jos Kansalta viedään ostovoima! Ja kaikenlisäksi, Työnantajapuoli kun ei halua nostaa palkkoja milläs ostelet tavaroita.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Myös polttoainevero joka jo nyt maailmankuulua.
Kaikki kallistuu ehehehee

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu