Ajatelkaas mediamyllerrystä ja millaisia otsikoita olisi revitty, jos naispuolisen pride-ak tivistin olisi turvapaikanhakijan sijaan tappanut tavallinen kantasuomalainen....
Moista viharikosta kommentoisi usempikin ministeri hätätilan ja erikoistoimien keskeltä. Feministinen media olisi haljennut ja revennyt erikoislähetyksiin ja tyrmistykseen.
Moista viharikosta kommentoisi usempikin ministeri hätätilan ja erikoistoimien keskeltä. Feministinen media olisi haljennut ja revennyt erikoislähetyksiin ja tyrmistykseen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tätä tapausta ei saa Taponenkaan laitettua persujen syyksi.
Äläs vielä sano. Kyllä sitäkin vielä kaikin keinoin yritetään...
Lehtien lööpit kirkuisivat: MIKÄ MEITÄ SUOMALAISIA OIKEIN VAIVAA?
On vihaa ja sitten on parempaa vihaa.
Arvostan suuresti että poliisi on näin laajamittaisesti tiedottanut tapauksesta, joka olisi epäilemättä jäänyt täysin ilman tiedotusta ellei arvovieras olisi ollut mukana kalmon hahmossa.
Ei tarvittaisi edes sitä, että tappaja olisi jotenkin äärimieliseksi profiloitavissa. Joku tavallinen mielisairas narkomaanikin riittäisi.
Riitti hyvin silloin kun vankilasta vastoin asiantuntijoiden lausuntoja vapautunut mielisairas narkomaani huumehöyryissään surmasi kadulla vastaantulleen maahanmuuttajan. Olisi saattanut surmata siinä tilassa kenet tahansa. Mutta koska tavallisen suomalaisen sijasta uhriksi sattui maahanmuuttaja niin narkomaanille tuossa tapauksessa suitsutettavan ymmärryksen sijaan media täyttyikin pariksi päiväksi totaalisesti pelkästä paniikinlietsonnasta.
Haastateltaviksi kaivettiin maahanmuuttajia, jotka ääni väristen sopottivat "suomi-kuvan" murtuneen. "Enää ei olla turvassa". Media ei hillinnyt lainkaan tarvettaan leimata suomalaiset kollektiivisesti rasistiseksi tappajakansaksi.
Mutta kuten sanottua. Laittoman maassaoleskelijan surmatessa alkaakin yhtä raivoisa peittely ja hiljentäminen.
Parempaa vihaa ei tarvitse kommentoida eikä kauhistella.
Suomessa-tapahtuneet muslimin tekemat naismurhat parisuhteen päättyessä
Paljonko näitä oikein on??????????
Eipä suvakit paljon elämöi, toisin kuin kun suomalaiset tekee jotain omassa maassaan.