Tässä dokumentti Auschwitzin leiristä ja sen lopusta

Anonyymi

ja toivottavasti ihmiskunnan historiassa tällaista ei tapahdu uudestaan.
Nämä pahuudet lähtee usein vähemmistöjen sortamisesta.Ensiksi että vaikkapa
nämä puiston penkit on tarkoitettu vain tietyn värilisille ihmisille ja jos "väärän" värinen ihminen istuu siihen saa sakot tai linnatuomion.Sitten jonkun ajan kuluttua tulee kyltti että tässä ravintolassa saa pitää hauskaa vain tietyn väriset ihmiset hauskaa mutta väärän väriset eivät saa.Ja lopulta tässä yhteiskunnassa lapset saa leikkiä vain tietyn väristen tai uskontokuntaan olevien lasten kanssa tai tulee kuri ja järjestys.Ja lopulta "väärät" ihmiset desinfioidaan ja häivytetään laitoksissa jotta meidän "hyvä ja oikea kulttuuri" säilyy puhtaana.

https://www.youtube.com/watch?v=hpQrI94ad8U

2

198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tulee tapahtumaan hana tällä vuosisadalla taas ja kiitos kuuluu suvakki hallituksille ympäri maailmaa. Kun kantaväestöjen arvoja poljetaan maahanmuuttajien hyväksi tulee aika kun ihmisillä menee kuppi nurin ja tartutaan aseisiin ja silloin kaatuu hallitukset ja tasaarvooikeudet kaikilta.

    • Anonyymi

      Hellsinsgissähän oli jo pari vuotta sitten penkki jossakin rautatientorilla tai sen läheisyydessä, mihin istuvat paikallinen PolPo karkoitti toistuvasti pois ja/tai vei väkivaltaisesti putkaan ilman mitään muuta syytä. Vieläkö tämä vihapenkki on paikallaan ja vieläkö PolPo valvoo sen säilymistä käyttämättömänä?
      Joku PolPosta voisi kertoa nykytilanteen. Olisiko se Kolehmainen vai joku muu?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      241
      3074
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      17
      1718
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      22
      1414
    4. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      104
      1238
    5. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      129
      1231
    6. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      75
      1147
    7. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1052
    8. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1045
    9. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      957
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      135
      952
    Aihe