ja toivottavasti ihmiskunnan historiassa tällaista ei tapahdu uudestaan.
Nämä pahuudet lähtee usein vähemmistöjen sortamisesta.Ensiksi että vaikkapa
nämä puiston penkit on tarkoitettu vain tietyn värilisille ihmisille ja jos "väärän" värinen ihminen istuu siihen saa sakot tai linnatuomion.Sitten jonkun ajan kuluttua tulee kyltti että tässä ravintolassa saa pitää hauskaa vain tietyn väriset ihmiset hauskaa mutta väärän väriset eivät saa.Ja lopulta tässä yhteiskunnassa lapset saa leikkiä vain tietyn väristen tai uskontokuntaan olevien lasten kanssa tai tulee kuri ja järjestys.Ja lopulta "väärät" ihmiset desinfioidaan ja häivytetään laitoksissa jotta meidän "hyvä ja oikea kulttuuri" säilyy puhtaana.
https://www.youtube.com/watch?v=hpQrI94ad8U
Tässä dokumentti Auschwitzin leiristä ja sen lopusta
2
199
Vastaukset
- Anonyymi
Tulee tapahtumaan hana tällä vuosisadalla taas ja kiitos kuuluu suvakki hallituksille ympäri maailmaa. Kun kantaväestöjen arvoja poljetaan maahanmuuttajien hyväksi tulee aika kun ihmisillä menee kuppi nurin ja tartutaan aseisiin ja silloin kaatuu hallitukset ja tasaarvooikeudet kaikilta.
- Anonyymi
Hellsinsgissähän oli jo pari vuotta sitten penkki jossakin rautatientorilla tai sen läheisyydessä, mihin istuvat paikallinen PolPo karkoitti toistuvasti pois ja/tai vei väkivaltaisesti putkaan ilman mitään muuta syytä. Vieläkö tämä vihapenkki on paikallaan ja vieläkö PolPo valvoo sen säilymistä käyttämättömänä?
Joku PolPosta voisi kertoa nykytilanteen. Olisiko se Kolehmainen vai joku muu?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 813137
- 751281
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1631181Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401030Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103961Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310932- 43839
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78825Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124815- 92794