Kun sä oot ihan mielettömän kivan oloinen. Mukava. Ja sit sun silmissä on kuitenkin se jännä ilme. Voisiko se ilme kertoa sun tunteista mua kohtaan? Miehiä ei saanut analysoida noin, mutta mä teen. Mä pelkään, että puhun sulle tunteistani ja sitten selviää missä harhassa oon elänyt. Kuvitellut molemminpuoliset tunteet meille. Voi ei mitä mä sun kanssa teen. Ilmankaan en haluaisi olla. Hyvää yötä nyt. Ehkä kaikki selviää liikaa mietimättäkin..
Mä vaan mietin meidän livekohtaamisia
Anonyymi
25<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Milloin ootte livessä nähneet?
tammikuussa, jossain puolessa kuussa
Ja olen sujuvasti kuvitellut hänet tännekin..
Etkä ehkä ole edes väärässä
Milloin näette seuraavaksi?
En tiedä, sitten kun osuu kohdalle..
Enkä uskokaan olevani väärässä. Vieläkään. Alan vaan nyt varmistella itselleni että jos oonkin tullut hulluksi..
Ilmeeni kertoo että haluan sinut :) hyvää yötä.
Hyvää yötä.
Jos ois mulle niin se katse silmissäni sun kanssa katsekontaktissa kertoo ainoastaan siitä miten mielettömän paljon oon sua ajatellut ja kuinka vahvasti olen suhun ihastunut. Näin on. :)
Nähdään taas ja hyvää yötä <3
Hyvää yötä. Kyllähän me hänen kanssa tullaan näkemäänkin vielä, uskoisin..
En halua dissata sun fiilarii, mutta kannattaa kuitenkin yrittää, edes yrittää ajatella about objektiivisesti, nimittäin ihmisellä on taipumus nähdä sitä, mitä se haluaa nähdä, ja tämä koskee ihan kaikkia meitä. Ihastuneesta ihmisestä puhumattakaan. Olen saanut sitä todeta niin monta kertaa, että on luettu "kuin piru raamattua", ja metsään on mennyt.
Anteeksi ihan oikeasti, mutta tämäkin kannattaa huomioda edes.
Tää totta. Kuinkahan monesti mutkin on uskottu ihastuneen johonkin ja sitten suututtu kun olen sanonut et tunteeni kaverillisia. Huumorintajuinen ystävällinen luonne hymyn kera niin itsevarmemmat heti luulee et se on ihastuksen merkki.
Mä en edes ole itsevarma tuollaisissa jutuissa. Se tilanne, tunne, yllätyksellisyys, kaikki siinä oli niin vahva, siksi mä siihen haluan uskoa. Mä ihastun todella harvoin, siis oikeasti harvoin, eikä siihen riitä mikään ystävällisyys ja hymy, niitä näkee kaikkialla.. tuossa on jotain niin paljon enemmän mulle. En osaa selittää. No, ehkä nukuttava taas välillä. Tämä siis aloittajalta.
Ei tarvitse pyytää anteeksi, ihan hyvä kun joku puhuu järkeä välillä.
Jatketaan samaan malliin.
Työpäivä taas edessä öitä.
Hyvää yötä. Näin teemme.
Älä turhaan mieti. Me emme kohtaa koskaan! Ainakaan tässä elämässä.
Hyvästi!
No en tuollasen vihasen kanssa ole halunnutkaan kohdata. Haloo kuka ootkin. Hän ei olisi mulle vihanen kun ei siihen ole mitään syytä.
Missä näit hänet? Joku tunniste kiitos?
Sale on jossain maalla?
Onko noita kauppoja vielä olemassa, joo ei ainakaan kaupungissa.
Ei jaksa enää tunnistella ketään. Yö tulee ja hullut nousee koloistaan. Kivat katoaa ja vihaset tulee tänne purkamaan patoumiaan. Lähden äkkiä nukkumaan pois vihan tieltä.
Oletteko samassa työpaikassa??
ei.