https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000006386449.html
IHANA ASIA!!!!
Eu-loiset joutuvat töihin, se on vielä ihanampi asia, käteinenkin joutuu!!!!
IHANA ASIA!!!!
Eu-loiset joutuvat töihin, se on vielä ihanampi asia, käteinenkin joutuu!!!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ihanaa. Tullimaksut taivaisiin, uudet kauppaneuvottelut suunnilleen joka euroopan maahan joissa pieni maa yksin tuskin kovin edullisia diilejä tekee..
Tulee kallista. Mutta sehän on pääasia että keskikaljanatsilla riittää öyhötettävää.
"Tulee kallista"
Tietysti tulee. Vain normaalilla hintamekanismilla yli varojen eläminen eli velkaantuminen valtion tasolla loppuu. Ilman vapaakauppa-aluetta ja muuta EU-typeryyttä se ei olisi koskaan alkanutkaan.
Edelleen, jos Suomessa eläminen ei kiinnosta, niin siitä vaan näyttämään persettä veteraani-isovanhemmille ja kiireesti ulkomaille helpompaa elämää etsimään.
Neuvottelut eivät ole maan koosta kiinni, vaan siitä, mitä on tarjota. Valitettavasti nykyisin metsäteollisuuden tuotteita tarjoaa niin moni meitä paremmissa kasvuoloissa elävä, että vaikeuksia on. Vapaakaupan loppuminen ei vaikuta näihin asioihin, kuten ei moneen muuhunkaan. Hinta- ja palkkataso nousee kun elintaso alkaa jakautumaan tasaisemmin työllisyyden parantuessa.
Eurosurffarit kärsivät, mutta ketä se kiinnostaa. Nuo typerät ja ahneet "osaamisestaan" melunneet ääliöt eivät myötätuntoa herätä. Tälläkin hetkellä ainoat suomalaiset kansainvälisesti menestyvät firmat ovat Kekkosen aikaan maailmanmarkkinoille menneitä. Näiden myöhempien itse kehutulla "osaamisella" varustettujen ainoat saavutukset ovat olleet jättitappiot ja häntä koipien välissä takaisin tuleminen niiltä ihanilta "vapailta markkinoilta", jotka muka "hyödyttävä Suomea". Ainoa "hyöty" on ollut edelleen osin laaduttoman kiinalaisen roinan tulva.
Lisään vielä, että juuri EU ja kaltaisesi ahneet ja umpityperät torvelot ovat tehneet tulevaisuudesta erittäin lupaavan natseille maanosassamme. Jos kuvittelet, että lyhyemmän korren vetäneet innolla jaksavat ihailla sinun erinomaista menestystäsi ja tyytyä omaan osaansa, haukkaat aika reilusti paskaa. On samantekevää, kuinka "oikeudenmukaisen" kuvittelet paremman asemasi olevan, heillä ei ole mitään syytä ajatella samoin. He nostavat valtaan tarvittaessa vaikka väkivaltaisia voimia muuttaakseen tilanteen.
Ja tekevät siinä aivan oikein, myös sinun itsesi kannalta.
Pellekabinetti saa monoa. Kerjäävät Brysselin asemilla
Hyvä jos niin käy. Vapaus on tärkeimpiä arvoja ihmisen elämässä yhdessä turvallisuuden kanssa.
Huomenna juhlitaan brittien kanssa,pitää hakea pullo kuohuviiniä ja poksauttaa.
Yle televisona lopetaan tilalle maksukortti verorahoilla hoidetaan vain radio
https://www.suomenuutiset.fi/mita-mielta-suomessa-saa-olla-mika-on-ylen-tehtava-onko-kulttuuri-torstain-tuumaustunnilla-asiaa-sananvapaudesta-ja-kulttuurista/