Seinäjoella on vetovoimaa! Lukekaa juttu Eparista, sivut 4-5. 🤗
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Riipputissi ja Seinäjoen älymystö pohtimassa anteeksiantoa ja elämää suurempia asioita. https://www.youtube.com/watch?v=nN81awmRjyc Seinäjoen juopoissa tulevaisuus.
Nisuäijää sorretahan.
pölhöilyn paratiisi ja inumisien mestari aina jotakin vailla, tyhyjyyttään ulaaten
imumista piisaa ja piisaa ja piisaa ...
väärä sivu!
suomi kokonaisuus halutaan lahjoittaa kehitysmaaksi, ollaan tästä hiljaa
-viimeiset ajat ovat nyt käsillämme
Väärä sivu todellakin. Taas nämä riidankylväjät... MIKSI TE SEINÄJOKISET ETTE VOI ELÄÄ SOVUSSA KENENKÄÄN KANSSA?????
Olkaa ragnarit rauhassa
seinäjokiset on taas ykkosiä koko suomes rakenuspuuhissaan v2019
-jättivät kauvas taakseen helsinkiseudun - tampereen - ja turun seudun
höntilän hönttisyys on se päällekarkaavaa joka-suhtees typeryyvessään
Kuinka Lapua on viime aikoina pärjänny millään mittarilla mitattuna (ei naisten hakkaus lukuja)
Näin käsitetään mailmankaikkeus todellisuus siis käsitämättömäksi,
- silti mennään ja tukevalla pohjalla ja hyvin nukkuen,
- on täs hyvä suunitelija ruoris, ja ollaan me vain kyytis tukat hulmuten
Avaruussääkoodi "Vlasiator" mahdollistaa ennätystarkan avaruussään mallinnuksen
1. Yrittäkää nyt vaan Seinäjoen trollit pysyä oman kaupunkinne sivuilla keksimässä säästökohteita, kun Seinäjoen kaupunki pyytää henkilöstöltä säästöehdotuksia talouden tasapainottamiseksi. https://ilkkapohjalainen.fi/tilaajalle/paikalliset/tilaajalle-7.3187110?aId=1.3271002&fbclid=IwAR2HXk3vMhDSHtOqhwjFi5mzHE8Ebwz2Qfyq11vlfU4fTD5Xv0vz4rZQgNY
2. Poistakaa Lapuan puolelta tuo IdeaParkin mainos, jossa se mainostaa olevansa alueen suurin viihdekeskus. Mikä viihdekeskus? Vitsi? Pari puutarhapenkkiä kauppakeskuksen kulkureitillä ei suuremmin viihrytä ketään.
Katkera pelle kirjoittelee ja vinkuu elareita, pääsisi ostamaan sidukkaa
Minäkin istuskelen usein Lapuan Halpa-Hallin keltaisella puutarhapenkillä ja kuvittelen olevani pohjanmaan suurimmassa viihdekeskuksessa. D.D.