Puhelinnumero vaaditaan Nelosen katseluun

Anonyymi

Luin Suomi 24:stä muutaman kommentin Keihäsmatkat-ohjelmasta ja innostuin sen verran, että ajattelin katsoa sen avausjakson netistä Nelosen sivuilta. Tämä ei onnistu, ellen luovuta salaista puhelinnumeroani Neloselle.

Mihin katsojamääriä lisäävään logiikkaan perustuu ajatus, että ohjelman voi katsoa televisiosta ilman puhelinnumeroa, mutta jos sen haluaa nähdä myöhemmin Nelosen nettisivuilta, puhelinnumero vaaditaan?

Minä en kerro salaista numeroani yhdellekään mainostajalle, joten ohjelma jää katsomatta.

3

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Keksi vaan joku numero....

    • Anonyymi

      Eka jakso tuli aikanaan ihan normi kanavaltakin ja oli niin hölmö ettei tarvinut edes harkita maksavansa että loput näkisi jossain ruudussa tai missä lie.

    • Anonyymi

      Et menettänyt mitään Keihäsmatkojen suhteen. Aivan luokatonta roskaa. Tuli avausjakso ilmaiskavalta ja pystyi katsomaan muutaman minuutin, se riitti. Kun Kataja ja Hirviniemi ovat mukana, ohjelma EI voi olla katsomisen arvoinen.

      Miksi Kolmonen (mikä katsomo lieneekään) ja Nelosen ruutu vaatii kirjautumisen ilmaisille sisällöille myös. Aika merkillistä. Areenassa sitä ei tarvitse tehdä. Tällä systeemilläkö he saavat mainostajille myytyä katsojan tietoja ja voivat kerryttää katsojalukujaan kirjautumisilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      60
      5105
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      54
      4592
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      122
      4539
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      297
      1773
    5. 91
      1442
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      82
      1419
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      228
      1328
    8. 315
      1049
    9. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      199
      950
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      50
      860
    Aihe