Luin Suomi 24:stä muutaman kommentin Keihäsmatkat-ohjelmasta ja innostuin sen verran, että ajattelin katsoa sen avausjakson netistä Nelosen sivuilta. Tämä ei onnistu, ellen luovuta salaista puhelinnumeroani Neloselle.
Mihin katsojamääriä lisäävään logiikkaan perustuu ajatus, että ohjelman voi katsoa televisiosta ilman puhelinnumeroa, mutta jos sen haluaa nähdä myöhemmin Nelosen nettisivuilta, puhelinnumero vaaditaan?
Minä en kerro salaista numeroani yhdellekään mainostajalle, joten ohjelma jää katsomatta.
Puhelinnumero vaaditaan Nelosen katseluun
3
121
Vastaukset
- Anonyymi
Keksi vaan joku numero....
- Anonyymi
Eka jakso tuli aikanaan ihan normi kanavaltakin ja oli niin hölmö ettei tarvinut edes harkita maksavansa että loput näkisi jossain ruudussa tai missä lie.
- Anonyymi
Et menettänyt mitään Keihäsmatkojen suhteen. Aivan luokatonta roskaa. Tuli avausjakso ilmaiskavalta ja pystyi katsomaan muutaman minuutin, se riitti. Kun Kataja ja Hirviniemi ovat mukana, ohjelma EI voi olla katsomisen arvoinen.
Miksi Kolmonen (mikä katsomo lieneekään) ja Nelosen ruutu vaatii kirjautumisen ilmaisille sisällöille myös. Aika merkillistä. Areenassa sitä ei tarvitse tehdä. Tällä systeemilläkö he saavat mainostajille myytyä katsojan tietoja ja voivat kerryttää katsojalukujaan kirjautumisilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse854640Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093837Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1773646Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.672083Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.781268- 1301152
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1471084- 49989
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30904