Pappi asettui Mäenpään tueksi

Anonyymi

11

82

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No eipä löydy juttua enää ? Oliko seurakuntapastorillakin rasistisia mielipiteitä ?

    • Anonyymi

      Ikävää, että seurakunnan paimen hyväksyy asiattoman käytöksen ja öyhötyksen - esimerkki nuorisolle ?

    • Anonyymi

      Harmi, että on ehditty poistaa! Uuden Suomen puheenvuoro-palstan päätoimittaja on erittäin herkkähipiäinen, ja valtavirran vastaisia mielipiteitä ei hevin sallita. Mutta että vapaavuoroakin sensuroidaan, mitähän pappi sitten kirjoitti, kun se piti poistaa?

      • Anonyymi

        Aivan loistavaa että pappikin osoittaa oikeamielisyyttä! Hyvä Risto!


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Loistava teksti


    • Anonyymi

      Punakaarttilaasten toverituomioistuin yrittää mustamaalata Juhaa.

    • Anonyymi

      Toinen veljessota aka sisällissota puhdistaisi kummasti ilmapiiriä, nyt ei enään tapeta vaan karkotetaan - maanpetturuus ei vanhene koskaan.
      Neuvostoliiton haikailijoilla on selvästi liian ruusuinen käsitys siitä vaikka toinen kansallissosialismi tappoi lähes yhtä paljon ihmisiä kuin kommunismi.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Suomen Luther-säätiö valtakunnansyyttäjän kohteena.

        Miksi juuri Luther-säätiö?

        Säätiön toiminnasta syntynyt Lähetyshiippakunta laajenee jatkuvasti ja toimii jo kymmenillä paikkakunnilla Suomessa, eikä ole taipunut kirkon valtaapitävien vaatimuksiin. -Elokuvaohjaaja Matti Reinikka


    • Anonyymi

      Niin, todettakoon tässäkin että Mäenpän puheessa ei mainittu mitään uskontoa eikä mitään kansanryhmää ja siksi on varsin erikoista että jotain syytelupaa ylipäänsä voidaan hakea saati myöntää.
      Seuraan tarkasti miten keskustalaiset äänestä, meneväkö he edelleen vihreiden ja punaisten talutusnuorassa vasempaan-väärään-vaaraan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      25
      2416
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      113
      2031
    3. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      113
      1657
    4. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      42
      1523
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      9
      1457
    6. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      90
      1065
    7. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      120
      1006
    8. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      87
      965
    9. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      35
      947
    10. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      15
      939
    Aihe