Ihmiset joko voivat valita, joko he tukevat Adolf Hitleriä ja ovat tämän kanssa samaa mieltä tai sitten voivat erota kirkosta ja myöntää että kristinusko on naurettavaa lapsellista potaskaa eli satua.
Minä en lainkaan ymmärrä uskovaisia
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Hitler ei ollut kirkko vaan poliitikko.
- Anonyymi
Hitler oli kristitty ja kuului kirkkoon. Kaikki kirkkoon ja kristiinuskoon kuuluvat jakavat hänen ajatuksensa ja aatteensa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hitler oli kristitty ja kuului kirkkoon. Kaikki kirkkoon ja kristiinuskoon kuuluvat jakavat hänen ajatuksensa ja aatteensa.
Tupakkavodka, kreationistitrollimme siellä taas esittää valheellisesti ateistia, koska hän rakastaa valhetta ja valehtelua.
Anonyymi kirjoitti:
Hitler oli kristitty ja kuului kirkkoon. Kaikki kirkkoon ja kristiinuskoon kuuluvat jakavat hänen ajatuksensa ja aatteensa.
"Hitler oli kristitty ja kuului kirkkoon. Kaikki kirkkoon ja kristiinuskoon kuuluvat jakavat hänen ajatuksensa ja aatteensa."
Kirkkoon kuuluminen ei ole todiste, että henkilö on kristitty. Monet ateistitkin kuuluvat kirkkoon.
- Anonyymi
Hitler vaikka katolinen olikin pistätti keskitysleiriin katolisia pappeja. Yhdetkin papit vain sen takia etteivät ravintolassa nousseet seisomaan kun sinne tuli jotain natsi- tai SS-pomoja, eivät mitään huippupomoja edes..
- Anonyymi
Moni pappi tuki Hitleriä oma aloitteisesti. Sehän on tietysti ihan sama, nykyhetkeen ei vaikuta mitenkään eikä Jumalan olemassaoloon mitä joku Hitler tai papit ajatteli.
- Anonyymi
Vakkaritrollilla taas ininät päällä.
"Ihmiset joko voivat valita, joko he tukevat Adolf Hitleriä ja ovat tämän kanssa samaa mieltä tai sitten voivat erota kirkosta ja myöntää että kristinusko on naurettavaa lapsellista potaskaa eli satua"
Näkemyksesi on täysin sopusoinnussa Raamatun kanssa. Siellä apostoli Paavali sanoo:
"Mutta luonnollinen ihminen ei ota vastaan sitä, mikä Jumalan Hengen on; sillä se on hänelle hullutus, eikä hän voi sitä ymmärtää, koska se on tutkisteltava hengellisesti." (1.Kor.2:14)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1741192
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84803
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?46631Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55559Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä304558Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t228543- 51529
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45502