Äänentoisto

Anonyymi

Vosiko tuota äänentoistoa parantaa? Aika syvältä, kirkossako äänitetään?

1

174

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ne voi äänen laatua parantaa. Niillä on liian hyvät ääniteknikot töissä. Ei ne voi heikentää eikä miksata musaa toisin.

      Se on kumma miten mainokset kuuluu tosi hyvin, joka ikisestä sanasta saa selvää.

      Mutta annas olla kun tulee, miltä kanavalta tahansa, puheohjelma.
      Puheen päälle vedetään helvetillistä melusaastetta, tyhjänpäiväistä pimputusta, niin ettei mistään saa mitään selvää.
      No, laitetaan tekstitys kun sellainen hienous on käytettävissä. Ei auta, se on konekääntämistä, ainoastaan sana sieltä toinen täältä on oikein ja välillä tulee naapurikanavan tekstit siihen.
      En ymmärrä miten kuulovammaiset jotka noita tekstityksiä oikeesti tarvitsee joka päivä, sietää tuollaista katsella.

      Musaohjelmissa musiikki painetaan laulun päälle niin lujaa, että huhheijaa, laulaja jää alakynteen, harvalla riittää kapasiteetti ja ääniala hommaan.
      Laitettiin nyt lisäkaiuttimiksi hyvälaatuiset kotimaiset aktiivikaiuttimet. Näillä meidän ns. "hyvillä kanavilla" lisäkaiuttimista ei ole mitään hyötyä..
      Mutta annas olla kun kuunnellaan Alfa tv:ltä musiikkia. Jo kuuluu ja hyvin, ja ihan samoilla kaiuttimilla ja tv:n ääniasetuksilla. Harmi vain että siellä vedetään paria musaohjelmaa uudelleen ja uudelleen. Ei todellakaan jaksa katsoo kymmenettä kertaa Jukka Kuoppamäen juhlakonserttia . Mitään muuta mielenkiintoista katsottavaa kuin musiikkiohjelmat Alfalta ei tule.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä

      Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh
      Maailman menoa
      82
      4367
    2. Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?

      Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.
      Maailman menoa
      183
      3472
    3. Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt

      Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit
      Maailman menoa
      136
      3370
    4. Miten Yxäri iskettiin?

      Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j
      Sinkut
      222
      2599
    5. "Kostokakka!" Farmi Suomen pehtoori avaa sanaisen arkkunsa Frederikin haisevasta jäynästä

      Voi hyvänen aika Reetun touhuja! Pehtoori Terho Häkkinen sai ennen näkemätöntä höykytystä heti Farmi Suomi -realityn alk
      Tv-sarjat
      20
      2245
    6. Ylen juontaja möläytti suorassa radio-ohjelmassa

      Ylen Radio Suomen juontaja Samuli Aaltonen käytti törkeää kieltä maanantaiaamupäivän Koko Suomen radio -ohjelman lähetyk
      Maailman menoa
      43
      2158
    7. Katsoitko Petolliset, mitä mieltä?

      Vanajanlinnan käytävät ja salongit täyttyvät jälleen kuiskailuista, salaisuuksista ja petoksista. Petollisten uudella
      Tv-sarjat
      11
      2046
    8. Ei se halua mitään!!

      Arkailija koko tyyppi!
      Ikävä
      29
      1984
    9. Onko Janne Naakka tuttu kasvo ja mitä mieltä olet Farmi-kokoonpanosta?

      Somevaikuttaja Janne Naakka on tubettaja ja bloggaaja sekä yksi uuden Farmi Suomi -kauden kisaajista. Naakka tuottaa mm.
      Tv-sarjat
      0
      1943
    10. Tidjan Ba paljastaa kihlatusta, Kolmiodraaman Heidistä - Mielipahaa tästä syystä Farmilla

      Tidjân Ba on mukana uudella Farmi Suomi -kaudella. Ban kihlattu on Kolmiodraama-realitystä tuttu Heidi Kytö. Ba ja Kyt
      Suomalaiset julkkikset
      1
      1885
    Aihe