Vosiko tuota äänentoistoa parantaa? Aika syvältä, kirkossako äänitetään?
Äänentoisto
1
161
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ne voi äänen laatua parantaa. Niillä on liian hyvät ääniteknikot töissä. Ei ne voi heikentää eikä miksata musaa toisin.
Se on kumma miten mainokset kuuluu tosi hyvin, joka ikisestä sanasta saa selvää.
Mutta annas olla kun tulee, miltä kanavalta tahansa, puheohjelma.
Puheen päälle vedetään helvetillistä melusaastetta, tyhjänpäiväistä pimputusta, niin ettei mistään saa mitään selvää.
No, laitetaan tekstitys kun sellainen hienous on käytettävissä. Ei auta, se on konekääntämistä, ainoastaan sana sieltä toinen täältä on oikein ja välillä tulee naapurikanavan tekstit siihen.
En ymmärrä miten kuulovammaiset jotka noita tekstityksiä oikeesti tarvitsee joka päivä, sietää tuollaista katsella.
Musaohjelmissa musiikki painetaan laulun päälle niin lujaa, että huhheijaa, laulaja jää alakynteen, harvalla riittää kapasiteetti ja ääniala hommaan.
Laitettiin nyt lisäkaiuttimiksi hyvälaatuiset kotimaiset aktiivikaiuttimet. Näillä meidän ns. "hyvillä kanavilla" lisäkaiuttimista ei ole mitään hyötyä..
Mutta annas olla kun kuunnellaan Alfa tv:ltä musiikkia. Jo kuuluu ja hyvin, ja ihan samoilla kaiuttimilla ja tv:n ääniasetuksilla. Harmi vain että siellä vedetään paria musaohjelmaa uudelleen ja uudelleen. Ei todellakaan jaksa katsoo kymmenettä kertaa Jukka Kuoppamäen juhlakonserttia . Mitään muuta mielenkiintoista katsottavaa kuin musiikkiohjelmat Alfalta ei tule.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?913025Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,362735Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville472541Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.122204Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1111732- 1681414
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa301168- 521082
IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih15876Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois112863