Äänentoisto

Anonyymi

Vosiko tuota äänentoistoa parantaa? Aika syvältä, kirkossako äänitetään?

1

191

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ne voi äänen laatua parantaa. Niillä on liian hyvät ääniteknikot töissä. Ei ne voi heikentää eikä miksata musaa toisin.

      Se on kumma miten mainokset kuuluu tosi hyvin, joka ikisestä sanasta saa selvää.

      Mutta annas olla kun tulee, miltä kanavalta tahansa, puheohjelma.
      Puheen päälle vedetään helvetillistä melusaastetta, tyhjänpäiväistä pimputusta, niin ettei mistään saa mitään selvää.
      No, laitetaan tekstitys kun sellainen hienous on käytettävissä. Ei auta, se on konekääntämistä, ainoastaan sana sieltä toinen täältä on oikein ja välillä tulee naapurikanavan tekstit siihen.
      En ymmärrä miten kuulovammaiset jotka noita tekstityksiä oikeesti tarvitsee joka päivä, sietää tuollaista katsella.

      Musaohjelmissa musiikki painetaan laulun päälle niin lujaa, että huhheijaa, laulaja jää alakynteen, harvalla riittää kapasiteetti ja ääniala hommaan.
      Laitettiin nyt lisäkaiuttimiksi hyvälaatuiset kotimaiset aktiivikaiuttimet. Näillä meidän ns. "hyvillä kanavilla" lisäkaiuttimista ei ole mitään hyötyä..
      Mutta annas olla kun kuunnellaan Alfa tv:ltä musiikkia. Jo kuuluu ja hyvin, ja ihan samoilla kaiuttimilla ja tv:n ääniasetuksilla. Harmi vain että siellä vedetään paria musaohjelmaa uudelleen ja uudelleen. Ei todellakaan jaksa katsoo kymmenettä kertaa Jukka Kuoppamäen juhlakonserttia . Mitään muuta mielenkiintoista katsottavaa kuin musiikkiohjelmat Alfalta ei tule.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      60
      7492
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2926
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1766
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1394
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      130
      1134
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      73
      827
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      715
    Aihe