Vosiko tuota äänentoistoa parantaa? Aika syvältä, kirkossako äänitetään?
Äänentoisto
1
130
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ne voi äänen laatua parantaa. Niillä on liian hyvät ääniteknikot töissä. Ei ne voi heikentää eikä miksata musaa toisin.
Se on kumma miten mainokset kuuluu tosi hyvin, joka ikisestä sanasta saa selvää.
Mutta annas olla kun tulee, miltä kanavalta tahansa, puheohjelma.
Puheen päälle vedetään helvetillistä melusaastetta, tyhjänpäiväistä pimputusta, niin ettei mistään saa mitään selvää.
No, laitetaan tekstitys kun sellainen hienous on käytettävissä. Ei auta, se on konekääntämistä, ainoastaan sana sieltä toinen täältä on oikein ja välillä tulee naapurikanavan tekstit siihen.
En ymmärrä miten kuulovammaiset jotka noita tekstityksiä oikeesti tarvitsee joka päivä, sietää tuollaista katsella.
Musaohjelmissa musiikki painetaan laulun päälle niin lujaa, että huhheijaa, laulaja jää alakynteen, harvalla riittää kapasiteetti ja ääniala hommaan.
Laitettiin nyt lisäkaiuttimiksi hyvälaatuiset kotimaiset aktiivikaiuttimet. Näillä meidän ns. "hyvillä kanavilla" lisäkaiuttimista ei ole mitään hyötyä..
Mutta annas olla kun kuunnellaan Alfa tv:ltä musiikkia. Jo kuuluu ja hyvin, ja ihan samoilla kaiuttimilla ja tv:n ääniasetuksilla. Harmi vain että siellä vedetään paria musaohjelmaa uudelleen ja uudelleen. Ei todellakaan jaksa katsoo kymmenettä kertaa Jukka Kuoppamäen juhlakonserttia . Mitään muuta mielenkiintoista katsottavaa kuin musiikkiohjelmat Alfalta ei tule.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset27417653Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"19212542Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El736252MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny405263Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään845083Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.594213NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun704036Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja603810Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta1043726Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1463189