Kävin ennustajalla

50e ennustus oli sellainen että 2020vuosikymmen ei ole ilmastonmuutos vuosikymmen vaan eu:n hajoamis vuosikymmen ja se kuulema hajoaa hyvin aikaisin.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Siinähän se ennustaja on oikeassa, että savijaloilla hoippuva EU hajoaa.

Seurataan.

Äänestä

Minäkin kävin tivolikoneen ennustajalla,kertoi että Helsinki tulee olemaan Malmö 2 parin vuoden sisään ja pommi-iskut ovat arkipäivää kuten lastenraiskauksetkin ja kidnappaukset...

Äänestä
  • Paremmin se tivolikonekin tietää asiat, kuin joku ministeri, joka roudaa pian kaikki "suomalaiset" isis taistelijat Suomeen.

    Äänestä

..niinpä. Onkin mennyt liiankauan rauhallisesti, jossakin pitää ryhtyä mellastaman ja äkkiä..

Äänestä

Sama ennustaja kertoi persujen Hakkaraisen olevan viisas mies ja Huhtasaartakin kehui.

Äänestä

Maksoin 5 euroa romaaniennustajalle joka räkäs käteeni ja sano että olen v:tun köyhä. Miten se tiesikin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

50e ennustus oli sellainen että 2020vuosikymmen ei ole ilmastonmuutos vuosikymmen vaan eu:n hajoamis vuosikymmen ja se kuulema hajoaa hyvin aikaisin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu