Toivon, että Jumala jakaisi tämän maan, sillä näen tämän maan politiikkojen ajaneen maan Sodoman ja Gomorran kaltaisiksi. En koe, että sellaisella alustalla voisi pitkään olla. Ja Jumala järjestäisi uskovaisten kannalta asiat niin, että syntisyys ja synninluvallisuus häviäisi. Tai pienen maapläntin uskovaisille, jossa ei tarvitse Sodoman menoa katsella. Nyt monia yritysten kautta on pyritty vetämään sodomiaan mukaan.
Rukous pakenemiseen
1
154
Vastaukset
- Anonyymi
Lisänä vielä, että jos maata ei jaeta, niin ainakin voisi hallituksen ja päättäjät vaihtaa oikeamielisempiin.
Tuolla on nyt sallittu politiikka, jossa moraalikäsitys rappeutuu ja kuin unen tilassa eivät ymmärrä pientäkään perustaa kasvatukselle. Eihän lapsia tule totuttaa ulkomaalaisiin vieraskulttuurisiin miehiin - miehiin, jotka ajattelevat toisin naimakulttuurista ja myös naimisiinmenoiästä. Ja sen, että naisen pitää käytännössä peittää itsensä täysin, jos hiostaa vaate, niin hiostaa sitten. Miehet kulkevat taas naama paljaana ja myöskin vapaana juoksevia naisia ajavat takaa.
Ja myös pois päättäjistä ne, jotka lähtevät tekemään tutkintaa, jos Raamattua poliitikko lainaa. Räsäsen mukaan tuo on omiaan pelottelemaan ihmisiä. Selkeä ateismisuus on menossa, mutta kuitenkaan homojen tappamista kannattavaa imaamia eivät ole vieneet (vielä) tutkintaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3432799SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis652266Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781949Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis651581- 1401532
- 691129
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021019Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön261950Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li7918- 39800