Toivon, että Jumala jakaisi tämän maan, sillä näen tämän maan politiikkojen ajaneen maan Sodoman ja Gomorran kaltaisiksi. En koe, että sellaisella alustalla voisi pitkään olla. Ja Jumala järjestäisi uskovaisten kannalta asiat niin, että syntisyys ja synninluvallisuus häviäisi. Tai pienen maapläntin uskovaisille, jossa ei tarvitse Sodoman menoa katsella. Nyt monia yritysten kautta on pyritty vetämään sodomiaan mukaan.
Rukous pakenemiseen
Anonyymi
1169
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Lisänä vielä, että jos maata ei jaeta, niin ainakin voisi hallituksen ja päättäjät vaihtaa oikeamielisempiin.
Tuolla on nyt sallittu politiikka, jossa moraalikäsitys rappeutuu ja kuin unen tilassa eivät ymmärrä pientäkään perustaa kasvatukselle. Eihän lapsia tule totuttaa ulkomaalaisiin vieraskulttuurisiin miehiin - miehiin, jotka ajattelevat toisin naimakulttuurista ja myös naimisiinmenoiästä. Ja sen, että naisen pitää käytännössä peittää itsensä täysin, jos hiostaa vaate, niin hiostaa sitten. Miehet kulkevat taas naama paljaana ja myöskin vapaana juoksevia naisia ajavat takaa.
Ja myös pois päättäjistä ne, jotka lähtevät tekemään tutkintaa, jos Raamattua poliitikko lainaa. Räsäsen mukaan tuo on omiaan pelottelemaan ihmisiä. Selkeä ateismisuus on menossa, mutta kuitenkaan homojen tappamista kannattavaa imaamia eivät ole vieneet (vielä) tutkintaan.