Hovista uutisia hetki sitten
Ilja Janitskin - vapauttava tuomio
Anonyymi
3260
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
hurraa..................................................................
VAU
se tarkoittaa että valtiolle tulee iso lasku turhasta vankeudesta Iljalle !!!
Suvakit varmaan maksaa aiheuttamansa ruljanssin kulut.
Ilja oli tutkintavankeudessa. Ei niitä hyvitetä rahassa. Ja siksi, kun ei sovinnolla tullut asioistaan vastaamaan. Olusi voinut vapaalta jalalta tulla oikeudenkäynteihin.
Eli tutkintavankeudessa saa pitää huvikseen vuosikausia?
Kuka edes luulee sellaista maata oikeusvaltioksi.Varsinkaan kun sellaista vuosien tutkintavankeutta ei anneta edes terroristeille. Mutta tämä on sitä samaa vainoa mitä on luettu historiasta kaikkien oikeutta puolustavien kohdalla: Mandela , Luther King , Palme jne jne
Oikeastaan aika mielenkiintoista saada nähdä kuinka huonosti saatanaa palvovalle virkasuomelle tulee käymään. Hitlerin tuotos oli maantasalle pommitettu Berliini.
Tuleeko tämän maan hitlerien tuotoksena maantasalle pommitettu hesa?
Jo nyt on Irakissa ja Syyriassa niiden terroristien tuotokset pommitettu maantasalle. Joten turha kuvitella ettei niin käy muillekin saatananpalvojille,
Kyllä tutkintavankeudessa olosta maksetaan korvaukset ihan samalla tavalla kuin mistä tahansa muustakin vankeudesta.
Syyttömyysolettama on edelleen voimassa, ja nyt voidaankin todeta, että Ilja oli syytön koko ajan. Syyttömyysolettaman mukaan tutkintavankeuden pakoilu ei ole rikos eikä millään tavalla rangaistava teko, näin ollen pakkovankeus on katsottava oikeusmurhaksi ja perusteettomaksi vapaudenriistoksi, jossa Valtio on korvausvelvollinen.
Miksi syyttömän pitäisi vapaaehtoisesti suostua tutkintavankeuteen ja oikeusmurhan uhriksi? Nyt rahaa pöytään niin kuin olisi jo!
Tutkintavankeudessa ei tarvitse vastata mistään. Miksi ei onnistunut kuulustelu etänä? Niin yleensä asiat hoidetaan pitkän välimatkan takia.
Kuolevaa armahtivat !
Onneksi syöpä....
Tuollaiset toivotukset tulisivat oikeudenmukaisesti toivojalle itselleen. Näkee hyvin millaisia ihmisiä vastaan totuuden puolustajat, isänmaallisuuden ja terveiden arvojen puolustajat taistelevat.
Onnittelut!
Rahanpesukaan ei ole rikos eikä mikään. Aika kovat sakot sai se oululainen mamun kanssa naimisissa oleva toimittaja ja jonkun kuukauden ehdollista. Vielä vähemmällä olisi ilja päässyt jos ei olisi ruvennut juonittelemaan ja karkaamaan. Tullut mieleen onko omallatunnolla vakavampaa, mitä ei oikeuslaitos tiedä. Joku herjaussyytös ja aikuinen mies pakoilee.
Oli. Hänet yritettiin lavastaa lapsipornon hallussapitoon. Jokainen pakoilee tuollaisessa tilanteessa. Seksuaalirikos tai jo pelkästään siitä epäily vie maineen perusteellisesti.
Ilman Iljaa olisimme autuaan tietämättömiä terroristien murhista. Valtamedia olisi valehdellut meille iloisesti ja suojellut terrorin leviämistä kuten Ruotsissa.
Totuus oli satanisti-illuminaateille niin suuri kauhistus että valjastivat koko valtion koneiston vainoamaan yhtä miestä. Ihan samaa toimintaa mistä syyttävät venäjää.
Oletko persu kun puhut paskaa?
Valeuutinen.
Miksi Ilja ei vastannut Saaristolan puheluun "haloo haloo ei kuulu mitään" ja paiskannut luurin korvaan, tai muuttanut äänensä ja sanonut "höpöhöpö" olisi ollut helpompaa kuin ryhtyä rähjäämään. Samoin Espanjassa ollessaan aktivoinut puhelimensa niin ettei textarit tule perille
Miksi Ilja ei vastannut Saaristolan puheluun "haloo haloo ei kuulu mitään" ja paiskannut luurin korvaan, tai muuttanut äänensä ja sanonut "höpöhöpö" olisi ollut helpompaa kuin ryhtyä rähjäämään. Samoin Espanjassa ollessaan aktivoinut puhelimensa niin ettei textarit tule perille
heh
Jessikka pässikkä ei anna periksi, vaikka hovissa vähän vapautettaisiinkin
NATO:n kybersodan EU-yksikkö ja YLE maksaa Jessin asianajo- ja oikeudenkäyntikulut.
Aro vie tämän MV-lehden ja Janitskinin asian korkeimpaan oikeuteen saakka.
Ylen ei kuulu maksaa kenenkään jessikoiden turhia oikeuskuluja ne ei kuulu tv-lupamaksajien maksettaviksi
Minusta Iljan juttuja oli ilo lukea. Kyllä naurua piisasi!
Oikeus voitti lopultakin. Hyvä Ilja Janitskin.
Kyllä, hyvä mies ja monia median valheita paljasti. Kyllä niitä harmitti.
Oikeastaan koko valemedia alkoi paljastumaan MV-lehden ja iljan aikoihin.
Suomalaisia oli pissitty silmiin oikein paineella siihen asti.
Voin vaan kuvitella niiden ärtymyksen ja hiostavan tunteen, kun jäivät kiinni valheistaan.
Ilja sanoi suoraan mitä me muut ajattelemme. ( Turhaan vainottu).
Taas persulle tyypillinen valeuutisen levittely.
Jotta kaikki ymmärsivät tämän 03.02.2020 laaditun puheenvuoron sisällön, se tarkoitti tätä
Ilja Janitskinille vapauttava tuomio
maallisesta vaelluksesta
Yleensä kannattaa kirjoittaa asiat suoraan. Lukija ymmärtää helpoiten.
Raapiva juttu kyseisellä viikolla
"Ilja Janitskinin kunto heikentynyt: lääkäri suositteli saattohoitopaikkaa"
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/syopasairaan-ilja-janitskinin-kunto-heikentynyt-laakari-suositteli-saattohoitopaikkaa-tilanne-on-erittain-kriittinen/7705096
Olen jonkunverran lukenut MV julkaisua ja en löytänyt sieltä mitään maalitusta tai mitään muutakaan.
Jessica Aro on entinen narkkari ja siinä ei sen kummenpaa.
Jos Aro valehtelee ja väittää muuta on siinä sitten aihetta lehtijuttuun.
Sulla on sitten ongelmia luetun ymmärtämisen kanssa.
Nicki Minaj opetusministeriksi.
https://www.msn.com/fi-fi/viihde/musiikki/tästä-emme-yllättyneet-nicki-minaj-pyörsi-eläkepuheensa/ar-BBZKwqk?li=BBr5KbI