Kreationismin loogisuus

Anonyymi

Kreationisti uskoo että koska ilmassa on pierun hajua, jossain täytyy olla piereskelijä. Loogista!

Kreationisti uskoo että koska munissa vipeltää satiainen, jossain on satiaisen Luoja. Loogista!

Kreationisti uskoo että koska satiaisella on Luoja, sen täytyy olla Jumala. Loogista!

Koska ihminen ei osaa luoda satiaista, Luojan on oltava yliluonnollinen toimija, Raamatun Jumala, Jahve. JHW.

12

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      > Kreationisti uskoo että koska ilmassa on pierun hajua, jossain täytyy olla piereskelijä. Loogista!

      Evolutisti taas ajattelee että se kehittyi tyhjästä itsestään.

      • Anonyymi

        Kyllä oli taas evoluutioälyköltä aloitus.


      • Anonyymi

        Jos pierun hajun lähdettä ei näy missään, sen on oltava Jumalan tekosia. Näin se vain on. Raamattu On Totuus!!!!


    • Anonyymi

      Evokki sensijaan uskoo että se evoloitui tuli tyhjästä kunnes sopeutunein selviytyi nenään asti.

    • Anonyymi

      Pierun haju voi todellakin johtua muustakin luonnollisesta prosessista kuin suolen toiminnasta.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Jumalan ehtymätön nerous on synnyttänyt rikkivedynkin. Jumala on Taivasten Nero, Pilvien Johtaja ja Opettaja. Jumala on tieteen ja tekniikan jättiläinen, kaikkien aikojen ja kansojen suurin Nero. Jumala on myös kaivosmiesten suuri ystävä sekä planeettamme aurinko.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jumalan ehtymätön nerous on synnyttänyt rikkivedynkin. Jumala on Taivasten Nero, Pilvien Johtaja ja Opettaja. Jumala on tieteen ja tekniikan jättiläinen, kaikkien aikojen ja kansojen suurin Nero. Jumala on myös kaivosmiesten suuri ystävä sekä planeettamme aurinko.

        Rikkivety oli pelkkä sivutuote Jumalalle. Alunperin tämä ideoiden Vantaanjoki tuli tehneeksi suolistobakteerit. Niitä tarvittiin kun alkuperäinen suolistosuunnitelma ei toiminutkaan tarkoitetulla tavalla ja suoliston toiminnan tehostamiseksi piti sitten älykkäästi suunnitella pikakorjaukseksi suolistobakteerit.


    • Anonyymi

      Haju johtuu siitä, että kyseistä haisevaa ainetta on ilmassa aerosolina. Eli pirun haju johtuu siitä, että ilmassa leijuu mikroskooppisen pieniä paskakökäleitä.

      • Anonyymi

        Puheenjohtaja T Soini on erikoistunut massapierentään ja pyllistämiseen taivaan sinessä!


    • Anonyymi

      Kaikki on henkeä, hajuja, molekyylejä. Ajatonta värähtelevää henkien kenttää. Nenä muodostuu ajassa haistamaan tuon hajun. Eli haju on muodoton ilmiö, joka syntyy muotoon elimeksi, joka haistaa.

      Ajattomuus ja aika, eli henki ja aine yhtyvät. Mitä virkaa olisi sattumalta mutaatioiden kautta evoloituneella nenällä, jos ei olisi mitään haisteltavaa?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      27
      5323
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      3
      4677
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      152
      1681
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      155
      1446
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      15
      1279
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1114
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      21
      1094
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      206
      987
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      67
      958
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      839
    Aihe