Miksi monet miehet ovat siinä käsityksessä, että naiset toimisivat kuten pornofilmeissä? Etenkin nuoret miehet! Eikö ole kokemusta oikeasta seksistä ja siitä miten naista käsitellään, mistä nainen nauttii vai mitä tämä on?
Pornon vaikutustako?
Anonyymi
14<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Epäilemättä näin Se voisi olla. Nuoret miehet tarvisi aikuisen naisen ymmärtävästä, mutta jämerää ohjausta. Ei minun nuoruudessa pornoa ollut ylenpalttisesti tarjolla. Lehdissä ja joku saksalainen sattumalta jostain kopionkopionkopio VHS, jota sitten höylättiin salaa porukassa kaverien kanssa kaljaa juoden ja tupakkia polttaen.
Tänä päivänä jokaiseen sairaaseenkin fantasiaan löytyy video. Jos ei ole varma itsestään, ei voi olla varma siitä, miten sängyssä tulee toimia, jos partnerikin on nuori ja kokematon, voi koko homma vääristyä.
Joskin täytyy sanoa, että totuus on joskus tarua ihmeellisempi. En voisi mennä ns, vanhempienkaan naisten touhuja aina välttämään kovin siveellisiksi.
Mitähän mahdat tarkoittaa toimimisella kuin pornofilmeissä? Pornoa on monenlaista. Kannattaa muistaa sekin että eri naiset nauttivat eri asioista ja erilaisesta käsittelystä.
Ja kokemustahan ei ole kenelläkään ennekuin kokee...
Olen nainen.
Kyllä tiedän, että pornoa on erilaista ja katson sitä itsekin, mutta tarkoitan naisen alistamista jne. Moni mies tuntuu myös luulevan, että naiset yleisesti pitävät peppuseksistä
Ja tiedän, että joku voi nauttia alistamisesta ja peppuseksistä ja ihan mistä vaan ja se on ihan ok! Porno on kuitenkin suunnattu enimmäkseen miehille ja luonnollisesti nainen on yleensä silloin objekti. Usein törmää milloin missäkin siihen käsitykseen, että näin olisi tosielämässäkin. Siis miehen halujen toteuttaja ja vieläpä niin että nauttisi siitä. Ei siinä mitään, jos joku nauttii
Niin, kyllähän täälläkin moni mies kertoo että fantasio, että saisi panna naista kunnolla peppuun ja ihan tosissaan kysyy kennelle sopisi.... kyllähän tämä on varmaan miehille suunnatun pornon aikaansaamaa!
Miehet ovat kuin pikku-pojat karkkikaupassa seksin suhteen. He odottavat ja toivovat tietynlaista karkkikauppa-tätiä joka antaa heille ilmaiseksi sellaisia karkkeja joita hän haluaa. Sitten voi käydä niin, että mies maksaa niistä karkeista, jos ei ilmaiseksi saakaan haluamaansa
Onhan jokaisella ole oikeus haluta ihan mitä haluaa, niin miehillä kuin naisilla. Eikä kenenkään tarvitse suostua siihen mitä ei halua. Jos joku sellaista pyytää, miksi siitä pitäisi pillastua?
Itselleni ainakin riittää yksi mies jonka kanssa mieltymykset osuu kohdilleen, eikä ole tarvetta tuomita niitä joiden kanssa ei osu.
En ole ap, muttet nyt tainnut ymmärtää mitä hän tarkoitti. Minullakaan ei ole ongelmia, mutta ärsyttää tällaiset naikkoset, jotka tulevat kehumaan tänne miten hyvin omat asiat ovat
Naiset ovat niin kateellisia toisilleen, että pitää kertoa olevansa ” jotenkin parempi”
Pillastuisitko jos joku tuntematon mies tulisi kysymään sinulta sellaista ” seksuaalista palvelusta”joka loukkaa/ ällöttää sinua? Hymyilisitkö vain? Oletetaan vaikka baaritiskillä. Äläkä nyt sitten valehtele!
Sun täytyykin uinua ihan siellä omassa lintukodossasi vaaleanpunaiset rillit silmillä hymyillen kaikelle kovasta pornosta lähtien
En ainakaan sen enempää kuin jos nainen tekisi niin, enkä pienistä pillastu.
En ymmärtänyt yhtään kuka tässä kadehti ketä...
Jostain kummasta syystä olen aina tullut paremmin toimeen miesten kanssa ;)
Naikkonen toivottaa hyvää yötä
En usko kyllä ettet pillastuisi! Minäkin tulen paremmin toimeen miesten kanssa. Alkuperäistä kysymystä et kyllä ymmärtänyt!
kyllä saa pillastua, jos haluaa ja tuntuu siltä!