Koripallotähti Kobe Bryant osallistui tyttärensä Giannan kanssa messuun juuri ennen tuhoisaa helikopterionnettomuutta 26. tammikuuta, uutisoi Daily Mail.
Pian jumalanpalveluksen jälkeen he astuivat helikopteriin matkatakseen Giannan koripalloharjoituksiin Thousand Oaksissa.
Jumala olkoon heidän sieluilleen armollinen.
Herran Pyhän Ehtoollisen kautta turmaan
16
124
Vastaukset
- Anonyymi
Hän oli harras katolinen ja kävi säännöllisesti messussa.
- Anonyymi
Kaunis lähtö.
- Anonyymi
Amen!
Jos olisi jättänyt epäjumalanpalvontamenot väliin, olisi hyvän sään aikaan ehtinyt perille.
Tulee vain mieleen että jospa se epätodennäköinen oikea oikeudenmukainen jumala onkin olemassa ja rankaisi näin epäjumalanpalvojaa viemällä myös lapsen.- Anonyymi
Oletko suunnitellut koskaan kasvavasi aikuiseksi?
Anonyymi kirjoitti:
Oletko suunnitellut koskaan kasvavasi aikuiseksi?
Olen kasvanut aikuiseksi jo ajat sitten, siksi en usko taikamaailmaan jossa epäjumaliaan palvovat uskonharhaiset elävät.
- Anonyymi
Hän sai todellakin "viimeisen ehtoollisen".
Hengellisesti katsoen kaunis kuolema.- Anonyymi
vaikea kuvitella että luut murskautuneena puolitajuissaan makaaminen palavassa lentopetroolissa on erityisen kaunis kuolema
Anonyymi kirjoitti:
vaikea kuvitella että luut murskautuneena puolitajuissaan makaaminen palavassa lentopetroolissa on erityisen kaunis kuolema
Kuolema Jeesuksen kanssa on aina kaunis 🤓
- Anonyymi
usko.vainen kirjoitti:
Kuolema Jeesuksen kanssa on aina kaunis 🤓
Toivottavasti saat samankaltaisesta kuolemasta osasi.
Tarkoitan siis vain ja ainoastaan pyhältä ehtoolliselta heti tulevaa kuolemaa. Anonyymi kirjoitti:
Toivottavasti saat samankaltaisesta kuolemasta osasi.
Tarkoitan siis vain ja ainoastaan pyhältä ehtoolliselta heti tulevaa kuolemaa.Olisihan se taikauskoiselle kaunis kuolema tukehtua huonosti riippuneeseen ilmakuivattuun jeesuksenlihapalaseen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toivottavasti saat samankaltaisesta kuolemasta osasi.
Tarkoitan siis vain ja ainoastaan pyhältä ehtoolliselta heti tulevaa kuolemaa.Uskova kuolee aina Jeesuksen kanssa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
vaikea kuvitella että luut murskautuneena puolitajuissaan makaaminen palavassa lentopetroolissa on erityisen kaunis kuolema
Murskautuminen 300 km/h vuorenrinteeseen ei tavallisesti mahdollista ihmiselle tajunnan tai edes puolitajunnan säilymistä varsinkin kun helikoptereissa ei ole minkäänlaisia turvalaitteita turvavöiden lisäksi.
- Anonyymi
Tuskin näiden mammonaa kahmineiden mielessä on minkäänlainen Jeesus.
muotomenoja saattaa olla. Miksi te muistelette kuolleita epäjumalianne.
Luk 9:59 Toiselle hän sanoi: "Seuraa minua". Mutta tämä sanoi: "Herra, salli minun ensin käydä hautaamassa isäni".
Luk 9:60 Mutta Jeesus sanoi hänelle: "Anna kuolleitten haudata kuolleensa, mutta mene sinä ja julista Jumalan valtakuntaa".
Luk 9:61 Vielä eräs toinen sanoi: "Minä tahdon seurata sinua, Herra; mutta salli minun ensin käydä ottamassa jäähyväiset kotiväeltäni".
Luk 9:62 Mutta Jeesus sanoi hänelle: "Ei kukaan, joka laskee kätensä auraan ja katsoo taaksensa, ole sovelias Jumalan valtakuntaan".
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki131424Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2531344- 1051095
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1201056- 69701
Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä168671- 52562
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala368538Tajuan kyllä
että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa52505- 83494