Ilmastonmuutos johtuu ateismin leviämisestä

Ennen ei ollut ilmastonmuutosta ja kaikki uskoivat Jumalaan.

Sitten tuli turmelus ja maapallo on alkanut lämmitä kohti Helvetin lämpötiloja.

Ja vanha Vihtahousu nauraa käkättää ja heittelee yläfemmoja ateistien kanssa.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ennen vanhaan hyvään jääkauden aikaan ei piispa Henrikään päässyt purjehtimaan Suomeen valehtelemaan. Silloin oli ateismi niin lujassa tämän maan peruskalliossa. Mutta sitten paimentolaiset alkoivat Juudeassa polttella kamelinpaskaa niin, että ilmasto lämpeni ja jäät sulivat. Sen jälkeen hihhulit pääsivät levittelemään paskapuheitaan esteettömästi ympäri maailmaa.

2Äänestä

Ehdottomasti aloittajan kannalla. Viimeiset 2000 vuotta on eletty ilman ilmastonmuutosta kuin Herran kukkarossa ja vasta ateistinen hapatus käynnisti ympäristön kemiallisen saastumisen ja ilmakehän lämpenemisen.

Mutta tunnistaako ateisti koskaan pahat tekonsa, ei tunnusta??!

Äänestä
  • Ateismi todennäköisesti pelastaisi maapallon ilmaston muutokselta. Kaikki tuntemani uskovaiset ovatilmastonmuutos denialisteja. Tai toisena vaihtoehtona he uskovat ilmastonmmuutoksen olevan Jumalan aiheuttamaa ja haluavat ifsekin edistää sitä jotta maailmanloppu tulisi nopeammin ja Jeesus hakisi omansa pois.

    En tunne yhtäkään uskovaista,joka haluaisi pysäyttää tai jarruttaa ilmastonmuutosta.
    Tämä johtuu edellämainituista syistä ja varmaan aloittajakin kuuluu tähän ryhmään.

    1Äänestä

Ilmastodenialistit haluavat varmasti kieltää tämänkin, koska heitä ahdistaa.

Äänestä

Jeesustelijoiden anteeksianto on synnyttänyt valtavan ylijäämä väestön, josta ongelmat johtuvat.

Äänestä
  • Totta, ylijäämä -ateistit aiheuttavat valtavasti ongelmia kaikkialla.

    Mutta me hyväksymme heidät, silti.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Totta, ylijäämä -ateistit aiheuttavat valtavasti ongelmia kaikkialla.

    Mutta me hyväksymme heidät, silti.

    Olisit jäänyt sinne yläasteen tupakkapaikalle viisastelemaan.

    Äänestä

'Ja vanha Vihtahousu nauraa käkättää ja heittelee yläfemmoja ateistien kanssa.'

Vain uskovaiset uskovat Vihtahousuun, eivät ateistit.

1Äänestä
  • Jokaisen ateistin sisällä asuu pieni vihtahousu, uskoi hän sitten siihen tai ei.

    Äänestä

Ilmastonmuutos johtuu siitä että jeesuksen mädättämillä aivoilla ei ymmärretä syy/seuraus yhteyksiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ennen ei ollut ilmastonmuutosta ja kaikki uskoivat Jumalaan.

Sitten tuli turmelus ja maapallo on alkanut lämmitä kohti Helvetin lämpötiloja.

Ja vanha Vihtahousu nauraa käkättää ja heittelee yläfemmoja ateistien kanssa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu