Koska hellarien

laskelmien mukaan tapahtuu helluntaiseurakutien ylöstempaus? Onko pävämäärä jo buukattu kalenteriin? Muitahan ei temmata joten miten käy adventisteille, lestoille ja jenhuille.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Älä kirjoita mitään, kun ei ole asiaa. Tiedät vallan hyvin itsekin.

Äänestä
  • Me helluntailaiset, Jumalan ainoat lapset, jotka Hän on tunnustanut aivan juridisesti omikseen, tulemme ylöstempautetuiksi ennen vappua, koska taannoin luvattu vappusatanen ei tullut sitä tarvitseville aikanaan. Tänne sitten jäävät kärvistelemään ja odottelemaan muut sitä satastaan, kun me Jumalan lapset olemme jo taivaspankolla pelikoneita rassaamassa ja veikkausta rahoittamassa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Me helluntailaiset, Jumalan ainoat lapset, jotka Hän on tunnustanut aivan juridisesti omikseen, tulemme ylöstempautetuiksi ennen vappua, koska taannoin luvattu vappusatanen ei tullut sitä tarvitseville aikanaan. Tänne sitten jäävät kärvistelemään ja odottelemaan muut sitä satastaan, kun me Jumalan lapset olemme jo taivaspankolla pelikoneita rassaamassa ja veikkausta rahoittamassa.

    Oletko ottanut perjantaikaljat? Satuja kirjoittelet.

    Äänestä

SEURAKUNTA TIETÄÄ,

että helvetti tulee maan päälle silloin, kun Palestiinan valtio on olemassa. (Harri Veijonen, Päivittäiset uutiset 1. 1. 1998)

Mikä seurakunta? Selvää on, että kansankirkot eivät ole seurakunta, ja ne ovatkin eniten hukassa lopun tapahtumista. Entä vapaiden suuntien yhteisöt? Mikään kirkkokunta ei mene oikean lopun profetian taakse. Ei ole siis niistäkään minun ja Raamatun tarkoittamaksi seurakunnaksi. Entä Weijo Lindroosin ja Petri Paavolan johtama Jumalan seurakunta? Valitettavasti siitäkään ei ole seurakunnaksi, joka tietäisi milloin helvetti tulee maan päälle ja seurakunta lähtee yläilmoihin. Raamatullinen seurakunta näyttää olevan vain se yhteisö, jonka profeettana on Harri Veijonen. Kirkkoihin kuulumattomat uskovat, jonka johdossa on Veijonen!

Siinä on seurakunta, joka tietää 1. "Tuleva Lähi-Idän rauhansopimus JA uskovien katoaminen", 2. "Jerusalemista sovittaessa Jeesus saapuu pilviin" ja 3. "Palestiina maan päälle JA seurakunta yläilmoihin." Minun kirjojeni nimiä ja minun seurakuntani! Me olemme seurakunta, joka myös tietää niinkuin seurakunnan pitää!

Huom. Oikeata tietoa Herran paluusta on nyt julistettu 34 vuotta, joten voi olla, että toisissakin yhteisöissä on oikean tiedon omaksuneita yksilöitä, ei kuitenkaan mikään yhteisö siihen usko. http://wwnet.fi/users/veijone/.


USKOVAISEN KOLUMNI



29. 1. 2020 TAMPERELAINEN HAASTATTELI EVANKELISTA HARRI VEIJOSTA.
Haastattelun lopussa todettiin: Uskomuksiaan Veijonen tuo esiin
muun muassa teoksessaan "Palestiina maan päälle ja seurakunta
yläilmoihin". Siinä hän väittää, että noin viiden vuoden päästä
tapahtuu ylöstempaus, jonka seurauksena uskovaiset otetaan
maan päältä pois.

Usein väitetään, että Jeesus tulee yllätyksenä. Raamattu
kuitenkin sanoo päinvastoin "se päivä ei yllätä teitä".
Ei kuitenkaan ole montaa ihmistä, jotka tietäisivät
näin tarkasti kuin minä, joka saatan löytyä Matteus 24:46
uskollisena ja ymmärtäväisenä palvelijana, joka antaa
tätä ruokaa palvelusväelle. Eikä vain toisille uskoville
vaan Jumalan tahto on, että kaikki ihmiset pelastuvat,
joten kerron Herramme tulee totuutta kaikille ihmisille.

Olen tehnyt tätä jo 34 vuotta. Ensimmäinen alan kirjani
oli "Tuleva Lähi-Idän rauhansopimus ja uskovien katoaminen".
Toinen "Jerusalemista sovittaessa Jeesus saapuu pilviin".
Ja kolmas tuo "Palestiina maan päälle". Jo 1. 1. 1998
Päivittäisissä nettiuutisissani kirjoitin: "Seurakunta
tietää, että helvetti tulee maan päälle silloin, kun
Palestiinan valtio on olemassa." Mikä seurakunta? Minun
seurakuntani Kirkkoihin kuulumattomat uskovat. Seurakuntaan
kuuluvat uudestisyntyneet kasteesta riippumatta, jotka
pitävät minua opettajanaan. Eikä tarvitse jäädä vihan
aikaan vaan siitä on pelastumisen mahdollisuus uskomalla
Jeesukseen. Harri Veijonen http://wwnet.fi/users/veijone/.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

laskelmien mukaan tapahtuu helluntaiseurakutien ylöstempaus? Onko pävämäärä jo buukattu kalenteriin? Muitahan ei temmata joten miten käy adventisteille, lestoille ja jenhuille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu