Siinä oli kahta juustoa, salaattia tomaattia, kurkkua, paprikaa, oliiveja, kananmunaa ja päällä salaattikastiketta. Ei se ihan halpaa ollut mutta taas on nälkä. Tunnin se piti nälkää. Ei kun uudestaan jääkaapille.
Söin äsken suuren kasvisannoksen
Anonyymi
14<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Syo papusoppaa. On todella halpaa, ja pitää nälän hyvin poissa. Proteiiniakin on enemmän kuin lihassa, tai juustossa.
Itse syon kyllä lihaa ja juustoa lisäksi.
Mulla ei pavut sovi vatsalle. Sitä ilmavaivojen määrää....
Sehän se. Ei pidä nälkää. Meillä 2 parimetristä miestä ja kumpikin käy salilla ja liikkuu muutenkin paljon. Heinäeväällä jos pelkästään mentäisiin niin saisin roudata kasviksia yötä myöten lisää kaupasta ja todella kalliiksi tulisi.
Totta, ihan kuin kaurapuuro - kohta on taas kova heikotus päällä.
En usko että kasvissyönti on mikään ratkaisu mihinkään.Jokaisen pitäisi syödä kymmenkertainen määrä pysyäkseen tolpillaan. Ei töissä ehtisi käymään kun pitäisi istua keittiössä jatkuvasti puputtamassa.
Otitko aloittaja sitten sitä tönkkörasvaista lenkkimakkaraa kyytipojaksi?!
Jatka samaan tapaan ... omapahan on terveytesi, vaikka harmittaakin, että joudumme kustantamaan sinun verisuontesi avaamiset ja muut vastaavat terveysongelmasi.
Kasvikset kuuluvat lehmille ja sioille. Syö ihmisen ruikaa niin pysyt tolpillasi.
Joo ei ne miehiä varten oo! Jotain etelän vetelät soijapojut niitä syö muttei oikeita miehiä varten semmoset transsu sörsselit oo!
Kannattaa syödä lihaa,kalaa ja maitotuotteita sekä puuroa lisäksi kasviksia ja hedelmiä! Mahdollisimman monipuolisesti kuhan ruoka on koottu lihan tai kalan ympärille.
FAKTA TIETO JOTA EI MEDIA KERRO NÄIN OLET VAHVA JA TERVE!!!
Tuossa salaattikastikeessa vasta kaloreita onkin.
Katopa siitä purkin kyljestä.
Taisi olla liian vähän, jos tunnin päästä oli jo nälkä.
Söin äsken lihapiirakan, jonka väliin laitoin kahden sentin viipaleen lauantaimakkaraa. Juomana kaksi tölkkiä Olvia.
Jaksaa nukkua.
Hyvä laihdutusruoka: purkki raejuustoa, jonka sekaan purkki vaikka mansikkajogrttia, 2 2 dl.
Et ole vegaani, kun syöt juustoja...!