Elomaa ja Tavio > suhteet liivijengeihin.
Niikon myyräntyöstä uutta tietoa.
Jos isänmaallista puoluetta haluaa niin perinteellinen > Kokoomus on isänmaallisen henkilön valinta.
Halla-Ahon sekalainen sakki on pahempi kuin entiset kommunistit, lisänä ihan oikeita kriminaaleja joukossa.
Niikon myyräntyöstä uutta tietoa.
Jos isänmaallista puoluetta haluaa niin perinteellinen > Kokoomus on isänmaallisen henkilön valinta.
Halla-Ahon sekalainen sakki on pahempi kuin entiset kommunistit, lisänä ihan oikeita kriminaaleja joukossa.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Eipä ihme, että persut vaatii Ylen lakkauttamista.
https://yle.fi/aihe/artikkeli/2020/02/09/kiinalaiset-maksoivat-useita-mika-niikon-matkoja-kansanedustajan-kiina-yhteydet
SEKSINUKEILLEKIN PIDETÄÄN NYT HAUTAJAISIA JAPANISSA!
SEKSINUKEILLEKIN PIDETÄÄN NYT HAUTAJAISIA JAPANISSA!
heh,
Mika on monesti tuomion sanoja jyrissyt eduskunnassa miesten välisestä rakkaudesta.
Näyttää kivikasvoinen Mika ulkomailla vähän vapautuvan.
Jaa, ja sinä olet sureva "sulhanen"?
No, mitä uutta "suhteista" liivi-jengeihin ?
Onko edes pienintäkään näyttöä, tai kannanottoa tullut muilta kuin häiriintyneiltä "salaliitto" teoreetikoilta, väitetyistä Niikon "myyräntyöstä", mitä ja millaista se olisi ?
Alkaa oikeasti nyppimään tämäidiootin Silakka-antipersun häiriköinti ja valehtelut palstalla. Täytyy siirtyä Silakka-antipersun toimintaan, ja alkaa pommittamaan ylläpitoa näistä Silakka-antipersun palstalle tehtailemista valheista persuista.
Liityiköhän Elomaan taloon tehty kotietsintä tähän suureen huumejutun tutkimuksiin.
Julkisuudessa on kerrottu, että poliisi oli tehnyt tiedon hankintaa pitkän aikaa lukuisia kotietsintöjä.
Toinen päätekijöistä oli lehtitietojen mukaan Elomaitten perheystävä.
Entinen puolustusasianajaja Tavio otti herneen nenäänsä ja rupesi maalittamaan poliisia muka vääristä tutkimuksista.
Ei ne mitään vääriä tutkimuksia olleet vai mistä Elomaa sen 6 kuukauden vankeustuomion sai ?
Aika korkealta taholta, Tasavallan Presidentti ja poliisiylijohtaja, on puututtu Tavion ja Turtiaisen toiminnasta poliisin suuntaan.
Eiks se enää olekaan tenukopiovihervassarikomuakkasuvakkisossu?
Aloittaja on taas vihakirjoitellut ja maalittanut persuja oikein urakalla.
Mutta tästähän presidentti Sauli niinistö varoitti, vasemmiston vihakulttuurista.
Persujen vihakulttuurista hän varoitti.
Rikollinen mieli.
Sellainen se, vasemmistolainen mieli.
100 miljoonaa uhria ja luku kasvaa joka päivä
Vennamon aikaisena kannattajana toivon sydämestäni, ettei puolueestamme löydetä mitään yhteyksiä tähän parhaillaan oikeudessa olevaan huumejuttuun.
Hei oletteko käyneet silakkamarkkinoilla?.
Persuilla on miljardi uhria
Onko maanpetturuus persujen oleellisin luonteen piirre valehtelun ohella?
Kokoomus ymmärtää kansantalouden suuret kuviot.
Perussuomalaiset ”yrittäjät” ymmärtävät vain sen, millaisilla tempuilla saa itselleen lisää fyrkkaa.
onko tiivi-taavikin yhteyksissä mopojengiin, voi äiti!
Liittyikö Elomaan asuntoon tehty kotietsintä johonkin suurempaan juttuun, ehkä se selviää, kun tämä suuri huumejuttu etenee.
Erikoista on, että persujen ryhmäjohtaja Ville Tavio otti tämän perheystävien kotiin tehdyn kotietsinnän esimerkiksi siitä, miten poliisi tutkii vääriä asioita.
Nyt haisee...
Tulikohan väärä todistus,
Tavio tarkoitti väärillä asioilla sitä, että poliisi haaskaa resurssejaan asiaan, jossa Teuvo Hakkarainen vähän hyväilee edustajatovereitaan.
Kuka normaalijärkinen vielä voi luottaa nilkkimäisiin rikoksista tuomittuihin räksyttäjiin ja vähemmistöjämme halveksiviin perussuomalaisiin?
Niinpä.
Silakkakevät koittaa!
Ja perussuomalaisten suistuminen yltyy!
Suistuminen lavean tien ojiin!
Gallupkyselijät joutuvat kysymyksineen
pian jalkautumaan ojien pohjille!
Yllättävän moni vielä äänestäisi rikollissakkia, mutta luulisi seuraaviin vaaleihin mennessä kannatuksen laskevan tyhjänpuhujille.
Persut vihaavat ja halveksivat myös enemmistöämme eli kaikkia muita.