Kuka puukotti Kaisa Salia???

Ainakin ihmeellinen Tukholman syndrooma on eskaloitunut nopsaan...

"Luonnollisesti puukotus oli vakava rikos, ja se pitää käsitellä oikeuselimissä, mutta sydämessäni tunnen, että kukaan ei ollut syyllinen ja samaan aikaan kaikki olivat syyllisiä. En ole kiukkuinen enkä vihainen tapahtuneesta, mutta olen surullinen, koska yhteisömme ei kyennyt auttamaan häntä ennen kuin se meinasi olla liian myöhäistä."
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Haiskahtaa vahvasti kunniakansalaisen kepposelta.

Äänestä
  • Näin on. Kaisa ei pesunkestävänä vassarina halua että vieras jotuu hänen vuokseen pulaan.
    Tulee mieleen se muuan norjalainen vassarimies jonka afrikkalainen raiskasi ja mies karkotettiin. Vassarihan tästä koki huonoa omaatuntoa ja mietti ettei olisi kannattanut tehdä rikosilmoitusta.

    Äänestä

Somea lainatakseni "mitä hele*etin v*ttua mä juuri luin?"

Äänestä

Huomenna lähtee rikosilmoitus, se että käyttää Suomen suurinta mediassa (Is) syyttäen minus puukotuksensa aiheuttamisesta on yksiselitteisesti rikos.

Äänestä
  • Syyttää sinua puukotuksensa aiheuttamisesta? On tämä hullujen maa...

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Syyttää sinua puukotuksensa aiheuttamisesta? On tämä hullujen maa...

    Syyttää siis sinuakin Ja jokaista suomalaista:

    "ja samaan aikaan kaikki olivat syyllisiä."

    Veikkaan ettei koske laittomasti maassa olevia🙄

    Äänestä

Pikkutyttöä takaapäin muistuttava henkilö osoittautuikin aikuiseksi teräskuntoiseksi naiseksi ja raiskaajalla meni pasmat sekaisin!

Ymmärrä nyt näitä...

Äänestä

Kaiken maailman aavikoilla hiihtelijät tulevat tänne ilman papereita ja saavat yltäkylläisesti aivan kaiken mitä pyytävät ja enemmänkin.

Samaan aikaan omat eivät pääse edes hoitoon!

Äänestä
  • On ollut jopa sydämen ohitusleikkaus.

    Äänestä

Ilmeisesti kipulääkkeet voivat aiheuttaa outoja maailmaa syleileviä kommentteja. Naisurheilija on kokenut kovia. En tiedä miten viranomaiset on ohjeistettu sulkemaan suut,mutta se toimii. Suomalaisilla on mielestäni oikeus tietää,kuka tämä tappamisen yrittäjä on. Iltasanomat laittoi lehteen nimen ja yksityiselämän kuvauksen miehestä,jonka väitettiin anastaneen ässä-arvan. Näillä asioilla on eroa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ainakin ihmeellinen Tukholman syndrooma on eskaloitunut nopsaan...

"Luonnollisesti puukotus oli vakava rikos, ja se pitää käsitellä oikeuselimissä, mutta sydämessäni tunnen, että kukaan ei ollut syyllinen ja samaan aikaan kaikki olivat syyllisiä. En ole kiukkuinen enkä vihainen tapahtuneesta, mutta olen surullinen, koska yhteisömme ei kyennyt auttamaan häntä ennen kuin se meinasi olla liian myöhäistä."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu