Juha Muje, Jörn Donner, Klaus Järvinen, Ilja janitskin

Näin sitä vaan suomalaiset suurmiehet kaatuvat saappaat jalassa.
660
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

”En löytänyt tyypistä yhtään totuudenmukaista kudosta”, totesi syöpä Iljasta lehdistötilaisuudessaan.

1Äänestä
  • Hus pois trolli! Venäjä on tuolla: -->

    Äänestä

Jokainen on samanlainen siinä vaiheessa. Pelkkä kuollut raato. Oli sitten minkälainen tahansa elossa ollessaan, niin sama kohtalo on.
Saappaat jalassa lähteminen onkin kaikkein helpoin ja paras tapa itsekullekin, kitulias ja kivulias loppuvaihe on taakka omaisille.

Äänestä
  • Aika kivuliasta on olla saappaat jalassa - jalat saappaissa on mukavempaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Aika kivuliasta on olla saappaat jalassa - jalat saappaissa on mukavempaa.

    Paitsi jos on tunnottomat puujalat.

    Äänestä

Tuo viimeinen ei ollut suurmies, vaan joku oikeustoimia ulkomailla paloileva hyypiö.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Näin sitä vaan suomalaiset suurmiehet kaatuvat saappaat jalassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu