Olen pettynyt siihen

että persut nostavat kannatustaan koko ajan ja me vasemmisto ja vihreät ovat paljon pienempiä :(

Pitäisikö siirtyä voittajan puolelle, kas siinä pulma...Alkanut muutenkin harmittaa tämä luuserointi. Ehkä äänestän persuja seuraavan kerran :)
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Muakin on alkanut hävettämään vasemmiston ja vihreiden käytös, en viitti sanoa äänestäneeni joskus. Vaihtoehdot alkaa olla vähissä!

Äänestä

Samaa miettinyt. Persuilla on niin kivat värit ja hauskat jutut.

Äänestä
  • Käytöstavoista puhumattakaan. Li Anderssonikin sanoi P-sanan suorassa tv-lähetyksessä. En äänestä Vihreitä enää ikinä niin kauan kuin Li ei suorassa tv-lähetyksessä pese suutaan saippualla.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Käytöstavoista puhumattakaan. Li Anderssonikin sanoi P-sanan suorassa tv-lähetyksessä. En äänestä Vihreitä enää ikinä niin kauan kuin Li ei suorassa tv-lähetyksessä pese suutaan saippualla.

    Vasemmistoliiton opetusministeri Li Andersson sanoi PS:n puh.johtajan puhuvan paskaa, kun tämä väitti hallituksen päätösten, kuten polttonesteiden veron korotuksen, vaikeuttavan syrjäseutujen asukkaiden elämää.

    Lapsikin ymmärtää, että syrjäseudulla asuvan kotipaikkakunnan työttömän elämä ei siitä vaikeudu tai kallistu, jos Nissanin polttoaine- ja muut käyttömaksut nousevat, mutta työmatkakulujen vähennysoikeus pienenee, öljylämmityksen hinta nousee ennen täyskieltoa, takkojen ja saunojen puunpoltto kielletään, yhteiskunnan palvelut keskitetään suurempiin kaupunkeihin säästöjen saamiseksi ja postipalvelukin loppuvat. Ruokaa saa vielä toistaiseksi kirkolta, mutta apteekki ja työvoimatoimisto menevät.

    Vasemmistoliiton Li Andersson, joka on syrjäseudun köyhien oikeuksien esitaistelija, oli aivan oikeassa väittäessä moista puhetta yksinkertaisesti paskapuheeksi.
    Ei nuo hallituksen toimet ketään köyhää kurjista, sillä vastapalvelukseksi hallitus tarjoaa mm. subjektiivista päivähoito-oikeutta.

    Jos syrjäseudun asukkalla on puucee, sen kakkatynnyrin sisältämän paskan tutkimiseen hallitus tarjoaa neljännesmiljoona euroa jaettuna kahdellelle hengelle.
    Paska on nykyisin kovassa kurssissa.

    Äänestä

Neuvon puolustamaan omaa maata ja kansaamme. Te ette tee niin. Se on siinä.

Äänestä
  • Jos siis haluatte kannatusta, laittakaa suomalaisten turvallisuus etusijalle sekä sen etu. Se on siinä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

että persut nostavat kannatustaan koko ajan ja me vasemmisto ja vihreät ovat paljon pienempiä :(

Pitäisikö siirtyä voittajan puolelle, kas siinä pulma...Alkanut muutenkin harmittaa tämä luuserointi. Ehkä äänestän persuja seuraavan kerran :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu