Uusi-natsisaksa nousemassa?

Merkelin pasmat täysin sekaisin...itse aiheutti tämän sotkun kun otti pakoloisia vapaamatkustajiksi...
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Merkel jatkaa natsienonsa Hitlerin jäljillä, mutta tuleva neljäs valtakunta (Dan. 7:23-25) on kommunistinen, ei fasistinen. EU on kommunistien (vapaus, veljeys, tasa-arvo) luomus.
"Hän vastasi näin: "Neljäs peto on neljäs valtakunta, joka syntyy maan päälle, erilainen kuin kaikki muut valtakunnat. Se syö kaiken maan ja tallaa ja murskaa sen. Ja ne kymmenen sarvea ovat kymmenen kuningasta, jotka nousevat siitä valtakunnasta. Ja heidän jälkeensä tulee erilainen kuin edelliset, ja hän kukistaa kolme kuningasta. Hän puhuu sanoja Korkeinta vastaan ja hävittää Korkeimman pyhiä. Hän pyrkii muuttamaan ajat ja lain, ja ne annetaan hänen käteensä ajaksi ja kahdeksi ajaksi ja puoleksi ajaksi."

Merkel on tuo "erilainen kuin edelliset", sillä hän on jo kukistanut Britannian irti EU:sta (neljännestä valtakunnasta). Merkel muuttaa EU:n lainsäädännön Saksan lakien mukaiseksi ja hänen saavutuksekseen luetaan myös kesäaikadirektiivi.

Äänestä

Suomen paska media yle salaa euroopan kuohunnan. Tästähän se sale juuri valitti, ettei orja suomalaiset vain lähde samalle linjalle.

Äänestä

En usko, että kansallissosialismilla on niin paljoa kannatusta, että Saksa siirtyisi tuohon inhottavaan sosialismin muotoon.

Äänestä

Synkän natsimenneisyyden takia Saksassa ei tehdä yhteistyötä ääripuolueiden kanssa! 'Natsiajan kauheudet eivät saa enää koskaan toistua Saksassa'!!!

"Thomas Kemmerich hyödynsi ison äänisaaliin saaneen äärioikeistolaisen AfD:n apuja ja sai syöstyä osavaltion johdosta pitkään vallassa olleen vasemmiston ehdokkaan. Myös Angela Merkelin keskustaoikeistolaisen CDU:n paikalliset poliitikot tukivat valintaa.

Ei kestänyt kauaa, kun ”Mutti” Merkel puuttui peliin. Hän kutsui vaalitulosta anteeksiantamattomaksi ja Kemmerich erosi saman tien. Hän ehti olla Thüringenin osavaltion pääministerinä vain 24 tuntia."

Saksassa ei anneta äärioikeistolaistenkaan horjuttaa demokratiaa -
Angela Merkelin mukaan Thomas Kemmerichin nousu äärioikeistolaisen AfD:n äänien avulla oli ”huono päivä demokratialle”.

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/659ad845-6887-41fd-bd42-13cd64f0b995

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Merkelin pasmat täysin sekaisin...itse aiheutti tämän sotkun kun otti pakoloisia vapaamatkustajiksi...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu