Neuvottelut palestiinalaisten kanssa on lopetettava. Ja heti kunnon ilmaisku jos nää perkeleet vielä ampuu rakettejaan.
Jerusalem ei ole myytävänä!
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Palet ei osaa kun ampua uudenvuodenrakettejaaan Israelin puolulle.
Eivät käsitä viljellä maata, eivät ymmärrä rakentaa, kaikki mitä länsimaisen avustusten turvin on tehty, rapistuu. Muutamat palejohtajat käärii loputkin avustusvarat, ja tyhmät palekansalaiset polttaa lippuja ja huutaa ja mölisee! Koska te heräätte?
Uskontojen sodat ovat kaikkein sairaimpia sotia tällä planeetalla,oikein enemmän keidenkään aivoilla on mahdotonta edes päästä vainohullumpaan tilaan.
Mutta seuratkoot vaan raamattujaan ja koraanejaan,,kyllä se sitten loppuu kun tappavat kaikki toisiaan riittävästi kun ei ole ketään enää sotimassa toisiaan vastaan.
Lähi-idässä juurikin tervejärkisemmät ateistit voi huomata miten sairaaksi voi ihmismielet mennä. Elämä raaka mutta sitä on ymmärrettävä oikein jotta maailmassa pystyy elämään mitenkään. Tappakoot idiootit vaan toisensa,terveemmät pysyy tuon hulluuden ulkopuolella.
Israelilla on kaksi vaihtoehtoa
1. Suorittaa palestiinalaisten kansanmurha loppuun saakka
2. Keskittää palestiinalaiset leireihin ja tatuoida jokaiselle numerosarja käteen, Israelissa työssäkäyville voitaisiin laittaa oikeaan käteen puolikuu-symboli, jotta heidät erotetaan israelilaisista. Myös erilaiset palestiinalaisille osoitetut asuinalueet ns. ghetot voisivat tulla kysymykseen.
Oli virhe briteiltä perustaa isarel vuonna 1948 tämä sota ei lopu ikinä.
Eipä hirveästi kiinnosta koko Jerusalem. Lahdatkoot siellä toisiaan minkä ehtivät.