...paljastuvat, Iran on luotettavampi tiedoittaja.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/uusi-paljastus-iranin-iskuissa-loukkaantuikin-yli-sata-amerikkalaissotilasta-osa-yha-hoidossa/7721464#gs.wm4ttz
Trumpin "oikeudenkäynti" senaatissa oli vitsi, jossa estettiin todistajien kuuleminen.
Halla-aho pystyy samaan Mäenpää-tapauksessa eduskunnassa?
Kuka enää uskoo mitään mitä Trump tai Halla-aho sanoo? No tietenkin ymmärtämättömät Perussuomalaiset kannattajat!
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/uusi-paljastus-iranin-iskuissa-loukkaantuikin-yli-sata-amerikkalaissotilasta-osa-yha-hoidossa/7721464#gs.wm4ttz
Trumpin "oikeudenkäynti" senaatissa oli vitsi, jossa estettiin todistajien kuuleminen.
Halla-aho pystyy samaan Mäenpää-tapauksessa eduskunnassa?
Kuka enää uskoo mitään mitä Trump tai Halla-aho sanoo? No tietenkin ymmärtämättömät Perussuomalaiset kannattajat!
Vastaukset 11
Vanhimmat
Me suomalaiset vaan uskotaan mitä USA johtajat sanoo. Jos siellä nimetään joku valtio roistovaltioksi niin täällä se uskotaan heti. Niin tehtiin kun USA huuti että Irakissa on kemiallisia aseita, mutta kun niitä ei ollut, mutta olihan siinä hyvä syy aloittaa taas sotiminen ja uusien aseiden tastaus.
Toista on jos Venäjä sanoo, se on heti valetta. Vaikka veäläinen sanoo että aurinko nousee idästä, niin kyllä se meillä vaan sanotaa että valetta.
Saddam käytti todistetusti kemiallisia aseita . Samoin on käyttänyt Assad . Jos diktaattori tekee kansaa kohtaan sotarikoksia , Suomen Vihervasemmiston puolesta se on oikein . Miksi YK on voimaton ? Koska Rosvovaltio Venäjä käyttää ainä veetto-oikeuttaan , jos yritetään estää näitä diktaattoreiden massamurhia . Tämä johtaa siihen, että USA joutuu toimimaan oman liitoutumansa kanssa massamurhaajia vastaan . Irakin sodankin aloitti Saddam , hyökkäämällä Kuwaitiin , joka oli USA:n liittolainen . On käsittämätöntä, että Vihervasemmisto puolustaa murhaajadiktaattoreita . Muuttakaa Venäjälle, tai vaikka Jemeniin , jos rakastatte USA:n vastaisuutta .
Pystyvätkö Perussuomalaiset halventamaan eduskunnan samoin kuin republikaanit tekivät Yhdysvalloissa?
Brad Pitt piti erinomaisen puheen oscarin saatuaan. Se alkoi näin: " Sain kuulemani mukaan 45 sek puheaikaa, se on 45 sek enemmän kuin John Bolton sai senaatissa"...
(niille jotka eivät tiedä kuka on John Bolton, hän on päätodistaja Trumpin virkarikosoikeudenkäynnissä, jota rebublikaanit estivät tulemaan senaattiin todistamaan)
jenkit kuuntelevat näyttelijöitään. pian on populisti trump samanlaisessa pulassa siellä, kuin populisti halla-aho täällä :)
Paskanpuhujapopulistit joutuvat nyt kaikkialla silmätikuiksi.
Taitaa olla väärä palsta tämmöiseen politiikkaan
eikö persut ihannoi trumppia? niin olen ymmärtänyt.
vai onko mieli muuttunut? en ole huomannut.
Tätä ukkoahan persut hehkuttavat. Usalla ei ollut mitään oikeutta mennä toiseen maahan tappamaan toisen maan kansalaisilla joten trumpin uholeikit sai aika nolon päätöksen. Tähän päälle hän uhkailee sotarikoksilla.
Erikoisa veijareita nämä persut kun tämmösen äijän ja valtion ihailijoita ovat.
Persut ovat rähmällään kynnysmattona Trumpin edessä
Mielenkiinnolla odotan, milloin tapahtuu Silakka-antipersun älyllinen herääminen, edes jonkun, joka oikaisi noita tietämättömiä rääväsuisia Silakoita, miten kuuluisi käyttäytyä, jos aikoo arvostella muiden käytöstä.