Vasemmistoliitto on umpisurkea puolue.

Puheenjohtajansakin ovat pelkkiä kännissä örveltäviä juoppoja. Tolkuttoman surkea puolue.
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

vasemisto haalii muitten rahat, sehän näitten tavoite on ja sitten pyrkivä kaiken itselleen kahmimaan

ovat selaisia tunkion päälä seisovia kunkuja, tämä on näitten päämäärä

Äänestä
  • Mihin tuollaista tyhjäntoimittajien puoluetta oikein tarvitaan?

    Äänestä

  • Mitähän rahoja sullakin olis mitä ottaa.Ei kannattas KELA:n tuella elävän paljon metelöidä,menkää töihin luuserit.

    Äänestä

Sellaista yksinpuhelua joltain elämäänsä kyllästyneeltä persulta.

1Äänestä
  • vasurit on aina yritäneet suomen hävittää, näillä on takaraivossa jokin merkillinen viha suomea kohtaan sellaista luotisaetta ovat aina vehkeilleet ja muita kutsuneet siihen avuksi niinkuin nytkin nämä uusvaltaajat ovat lähinnä näitten kautten pelaajia ja taas on suomen valoituksesta kyse, näillä on vimma hävittää suomalaisuus suomesta VASUREILLA

    Äänestä

Vasemmistolaisuus on niin rasittavaa sekoilua että ei sitä selvin päin kestä

Äänestä
  • No jatka dokailua fattan tuella.

    Äänestä

Puolueen palkkalistoilla elää kuitenkin leppoisasti . Mitä muuta terve ihminen kaipaa ?

Äänestä

Vasemmistoliitolla ja Kokoomuksella on yksi yhteinen arvomaailma josta jakavat yhteiset näkemykset täysin se on ahneus ja raha.

Äänestä
  • Hoh hoh. Vassareilla ja kokkareilla ei ole muuta yhteistä kun ovat puolueita ja molemmat(jopa kokkarit) ovat persuja sivistyneempiä.

    1Äänestä

NE, jotka aikoinaan ÖRVELSIVÄT VOTKATURISTEINA venäjällä ja muuallakin maailmassa pilaten pahasti suomen maineen, olivat laitaluvultaan kommunisteja, jotka kehuivat neuvostoliiton hyvyyttä.

Äänestä

Samoin vasemmistoliitto edistää opetusministerin johdolla ulkolaisien opiskelijoiden pääsyä suomeen, Kiina on lähettänyt puolustusvoimien mukaan tuhansia kommunisti puolueen upseereita opiskelemaan maailmalle, joita epäillään vakoilusta, tarkkaa tietoa ei ole vielä suomessa selvitetty, mutta asiaa ruvetaan tarkastelemaan, turvallisuuden kannalta.

Äänestä
  • Miksi ei totalitäärinen valtio käyttäisi hyvauskoisen Suomen tilannetta hyväkseen. Kiinassa korkean koulutuksen saaneet palvelevat kommunistista valtiota, joten on täysin sinisilmäistä luulla muuta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miksi ei totalitäärinen valtio käyttäisi hyvauskoisen Suomen tilannetta hyväkseen. Kiinassa korkean koulutuksen saaneet palvelevat kommunistista valtiota, joten on täysin sinisilmäistä luulla muuta.

    Vasemmisto hallitus tulee kiistämään tämänkin asian, mitä mieltä Kaikkonen.

    Äänestä

Mihin tuota umpisurkeaa juoppojen puoluetta tarvitaan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Puheenjohtajansakin ovat pelkkiä kännissä örveltäviä juoppoja. Tolkuttoman surkea puolue.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu