Selvästi on asetettu kilpailijoiden leiristä jokin degeneraattori tänne moduloimaan keskustelua, kun mano-aloituksia niin paljon. Mikään muu ei voi työntää tällaista, kun degeneraattori, jonka ainoana tarkoituksena on häiritä keskustelua ja vääristää sitä jopa rikollisinki keinoin. Degeneraattori työntää puppua aivan, kuin paraskin puppugeneraattori, mutta sillä erotuksella että tämä degeneraattori moduloi tätä keskustelukenttää niin pahasti, että asia keskustelu hukkuu kaiken puppuupalturin alle!
Vihollisen lähettämällä degeneraattorilla on ainut tehtävä: ajaa alas kansallismielinen skene ja sitä kautta marginaaliin. Mutta onneksi Skenessä puhaltaa uudet tuulet ja se viedään kaikkialle missä ihmiset kulkee. Jotku kysyy, mihin skene menee. No se menee sinne, missä työtä tehdään suurella arvostuksella isänmaalliset arvot huomioiden ja niitä kunnioittaen! Suomen Kansa Ensin -puolue on pitkään ollut degeneraattoreiden hyökkäyksen kohteena ja pahasti ovat onnistuneet rikkomaan SKE.n toimintaa vallankaappauksineen, ynnä muine ikävine konnankoukkuineen. Mutta oikea kansallismielinen Skene ei keikkaa tällaiseen, vaan toimintaa jatketaan syvällä intensiteetillä tästäkin eteen päin!
Kuka degeneraattori moduloi tätä keskustelukenttää täällä!
7
208
Vastaukset
- Anonyymi
Mano on palkattu tekemään Sketä pelle puolue.
- Anonyymi
Mano on puppugeneraattori.
- Anonyymi
Mano kertoi kirjoittavansa Suomeen viestejä yli 8 tuntia päivässä. Tämänkin palstan viesteistä on suurin osa itse Manon kirjoittamia.
- Anonyymi
Mano kirjoittaa itsestään lukemattomia viestejä puolesta ja vastaan. Ja samalla hän kuvittelee olevansa jollain tavalla tärkeä. Mutta Mano on vain veronmaksajien elätettävä tyhjän toimittaja. Sinäkin maksat veromarkoillasi Manon elämää, ikävä kyllä.
- Anonyymi
Haista kuuleppas nyt rehellinen vittu! Loppuu tuo päänaukominen. Marco de Wit on sentään rehti mies ja toimii aina omilla kasvoillaan. Ei ikinä nimimerkkien takaa niin kuin te rikolliset teette!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Haista kuuleppas nyt rehellinen vittu! Loppuu tuo päänaukominen. Marco de Wit on sentään rehti mies ja toimii aina omilla kasvoillaan. Ei ikinä nimimerkkien takaa niin kuin te rikolliset teette!
Geurt Marco de Wit kertoo miten surkean pientä on suomalaisten rahallinen tuki vaalirahoituksessa
Mutta mutta!
Eikös se siinä naurett anteeksi surullisen kuuluisassa 17 sivuisessa vastineessa ollut Marcon arvioima kerätty summa suurempi kuin mitä Huhtasaari oli kerännyt Presidenttikisassa? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Geurt Marco de Wit kertoo miten surkean pientä on suomalaisten rahallinen tuki vaalirahoituksessa
Mutta mutta!
Eikös se siinä naurett anteeksi surullisen kuuluisassa 17 sivuisessa vastineessa ollut Marcon arvioima kerätty summa suurempi kuin mitä Huhtasaari oli kerännyt Presidenttikisassa?Korjaa kottia mutta minä en sitä asiaa tue! Marco kuuluu puhejohtajistoon ja sillä sinappi! Tässä on turha alkaa muuta vaikeroimaan kun asia vain on näin!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11576Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras951501Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221051Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva200948- 123842
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2797Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29760Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks42751- 7724
- 60693